Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi: ATH Yapabilecek mi?

Shiba-Inu-SHIB

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasaların yükselişi devam ediyor. Birkaç gün önceki büyük yükselişler hala devam etmese de son aylardaki yatırımcıları üzen düşüş trendi şimdilik sonlanmış gibi görünüyor. Dün akşam saatlerinde SHIB, ani bir yükseliş kaydederek 4 saatlik grafikte tek mumda yüzde 20,93’lük bir yükseliş kaydetti. Sonrasında bu yükselişi durmadı ve yine aynı grafikte art arda 2 yeşil mumu daha yakmayı başardı. Balinaların kontrolünde SHIB arzının yüzde 26’sı mevcut olduğu için bu şekilde ani ve büyük hareketler beklenebilir. Olası bir mal boşaltma durumunda ise yatırımcılar kendilerini korumak için stop koymayı ihmal etmemeliler.

SHIB Destek ve Direnç Seviyeleri

SHIB-02.07-1

4 Saatlik grafikte daha net gördüğümüz üzere, Kasım ayında ulaşmış olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri düşüş trendinde işlem gören SHIB, dün akşam itibariyle bu trendi tersine çevirmek için kırılım gerçekleştirdi. Bu yükselişin ana sebebinin bilinmemesinden kaynaklı olarak, riskli bir işlem gibi görünmekte.

Grafikte görüldüğü gibi 0,00002333 seviyesinde bulunan desteği dirence çevirdiği için günlerce alt seviyede konsolide oldu. Ardından bu direnç noktasını kırarak desteğe dönüştürme (S/R) yolunda ilerlemeye devam ediyor. Hem fomoya kapılan yatırımcılar hem de balinalar olsun bu alım baskısını sürdürürse ilk direnç noktası olan 0,00003290 dolar seviyesine kadar bir yükseliş yaşanabilir. Bunlara ek olarak 0,00003948 seviyesi ve 0,00005475 seviyesi önümüzdeki diğer iki direnç noktası.

Tekrar Düşüş Olacak mı? İndikatörler Ne Diyor?

SHIB-02.07-2

Bollinger bantlarını incelediğimizde SHIB’in, Ocak sonundan bu yana bantların üst ve alt seviyesi arasında konsolide olduğu ve iyice sıkıştığını görüyoruz. Sıkışma sonrası patlama gerçekleşmiş. Şu anda Bollinger’ın üst bandına dokunduğu için kırmızı mum yaktı ve olası bir düşüş senaryosunda orta çizgiye temas etmesi kuvvetle muhtemel.

RSI verilerine de bir göz attık. Şu anda 75,95 seviyesinde olduğu için aşırı alım bölgesine girmek üzere. Eğer 80 seviyesinin üstüne çıkarsa büyük bir satış baskısı ile karşılaşacaktır. Zaten 85 seviyesinin üzerine çıkarak satış yedi ve bu sayede yüzde 3,30 düştü. Ancak zaten şu andaki kırmızı mum bizlere RSI’ın rahatlamaya çalıştığını gösteriyor.

Shiba Inu, Dogecoin’e rakip olması amacıyla piyasaya sürülmüş, anonim bir ekibe sahip kripto para birimidir. Hatta diğer tabir ile bir memecoindir. Bu yüzden çok fazla spekülatiftir. Büyük yükselişler ve büyük düşüşlerin yaşanması bu varlık için doğal bir durum. Bu yüzden kendi riskinizi almayı unutmayın. Çünkü yükselişin sebebi kesinlikle projesi olduğu için değil, balinaların kontrolünde olduğu için. Eğer ki memecoin sezonu gelirse, yüzde 200’lük bir yükseliş sadece başlangıç olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster