ESG Standartları Karşılandığında Bitcoin’e Kurumsal Para Akını Bekliyor

oylesine
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kevin O’Leary, Pazartesi günü Consensus 2021 kongresindeki bir web yayını sırasında Bitcoin’in sürdürülebilirliği ve kripto para biriminin kurumların ESG standartlarını karşılamasının önemi konusundaki endişelerini yineledi. ESG, bir şirkete veya işletmeye yapılan bir yatırımın sürdürülebilirliğini ve toplumsal etkisini ölçmek için üç temel faktörü ifade eder: çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim.

Shark Tank yıldızı, kurumsal yatırımcıların son satışlara rağmen hala Bitcoin ile ilgilendiğini vurguladı. Şu anda, küresel olarak kurumların %1’inden daha azı bir varlık sınıfı olarak kripto para birimine yatırım yapmaktadır. Daha hızlı bir şekilde kripto para birimine girmelerini engellemenin bir nedeninin, yatırımları görüntüleyen ve yalnızca ESG standartlarını karşılayanlara izin veren sürdürülebilirlik komitelerine sahip olmaları olduğunu açıkladı.

Pazartesi günü Tesla CEO’su Elon Musk ve Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’ın büyük Kuzey Amerikalı bitcoin madencileriyle görüştüğünü ve yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmek için “Bitcoin Madencilik Konseyi” oluşturmayı kabul ettiklerini açıkladı. Bununla birlikte, birçok kripto savunucusu şüpheci.

Bununla birlikte O’Leary, kripto endüstrisi için şunları söyledi:

Bu süreçten geçmeleri gerçeğini çok olumlu buluyorum.

Bay Wonderful, bir madencilik projesine yatırım yapmadan önce sorduğu ilk sorunun, projenin ESG ile nasıl başa çıktığı olduğunu ortaya koydu. Artık kurumsal yatırımcılar BTC’ye maruz kalmakla ilgilendikleri için, madencilerin Bitcoin’in firmaların ESG standartlarını karşılamasını sağlamaları gerektiğini vurguladı.

Daha önce büyük kurumların ESG uyum komitelerine sahip olduğunu söylemişti. “Varlıkların nasıl üretildiği, karbonun yakılıp yakılmadığı, insan haklarının dahil edilip edilmediği, Çin’de üretilip üretilmediğine dair antlaşmalarımız var” diye açıkladı ve ekledi

Kurumlar, Çin’de çıkarılan madeni paraları, elektrik için yakmak için kömür kullanarak çıkarılan madeni paraları, yaptırımların olduğu ülkelerde madeni paraları satın almayacak.

Shark Tank yatırımcısı, bir Bitcoini “etiketlemenin” ve bunun sürdürülebilir bir enerji kaynağından geldiğini kanıtlamanın bir yolu olması gerektiğini bile öne sürdü. Bitcoin savunucuları ve geliştiricileri, bu tür verilerin bireysel miktarlara bağlı olmasına şiddetle karşı çıkarken O’Leary, teknolojinin “üzerinde çalışıldığını” ve kullanılabilir olduğunda, kurumsal para akışının Bitcoin’e geleceğini iddia ediyor ve ekliyor:

Nedeni bu olacak  100.000 $, 200.000 $ ‘a gidiyor. Kurumlar satın almaya başlayana kadar bu olmayacak. Yani herkes uyanmalı ve talep olduğunu anlamalı, ancak bu ESG endişeleri etrafında yapılmalıdır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,816.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!