Cumartesi, Ocak 16, 2021

“Sektördeki en zeki insanlar Bitcoin satın alıyor”

2020 boyunca milyarder Paul Tudor Jones ve iş zekası şirketi MicroStrategy gibi birçok geleneksel finans devi Bitcoin‘i (BTC) satın aldı. Kripto borsası Gemini’nin kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss, Bu yatırımcıların Bitcoin’e aktarılan büyük miktardaki paranın sadece bir kısmı olduğunu söyledi.

Tyler, Cuma günü CNBC ile yaptığı röportajda,

“Bunlar sektördeki en gelişmiş yatırımcılar, en zeki insanlar ve sessizce Bitcoin satın alıyorlar” dedi.

büyük organizasyonların olduğunu belirtti.

Bu yıl boyunca Tudor Jones ve Microstrategy’ye ek olarak Stanley Druckenmiller, Jack Dorsey’in şirketi Square, MassMutual ve Guggenheim Partners da Bitcoin’e yatırım yaptı. Bu büyük oyuncular, Yasal para alanındaki yoğun para basma faaliyetleri nedeniyle küresel ekonominin istikrarsız bir durumda olduğu bir zamanda kripto para birimine yatırım yapmaya başladı.

Bitcoin genellikle bir değer deposu ve enflasyona karşı koruma olarak altınla karşılaştırılır.

Tyler Winklevoss ekledi:

“Ayrıca, Square ve MicroStrategy gibi halka açık şirketler, rezerv varlıklarını Bitcoin ile takas ettiler çünkü enflasyondan endişe duyuyorlardı.”

Bitcoin’in işlemlerde kullanımını etkileyebilecek yüksek volatilitesi sorulduğunda kardeşler, Bitcoin’i altınla karşılaştırılabilecek bir “al ve bekle” stratejisi olarak tanımladı. “Bitcoin’i altını tahttan indirecek yeni bir değer deposu olarak görüyoruz ve 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını düşünüyoruz. Bu yüzden para birimi olarak kullanılması gerekmiyor ve bir değer deposu ise, Onun dalgalanması o kadar önemli değil, “diye açıkladı Tyler. Milyarder ayrıca servet oynaklığının zamanla azalmasını bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,403.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18