Çarşamba, Ocak 20, 2021

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi

Hızlı Erişim Menüsü göster

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi 1.399,86 ile yeni tarihi zirve test ederken, günü %0,49 yükselişle 1.395,40 ile tarihi zirveden kapattı. Endeks gün içinde 1.378, kısa vadede ise 1.340 üzerinde tutundukça geri çekilmeler yaşansa da yükselişini kısa vadede 1.416-1.425 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.385 altında kar satışlarını 1.367-1.371 aralığına doğru devam devam ettirmesi beklenirken, bu aralık altındaki kapanışlarda kar satışlarının 1.340’lara kadar devam etmesi beklenmektedir.

Gün içinde 1.385 ve altına gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.416 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel güçlü pozitif eğilim kar satışları yaşansa da yükselişin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alıma gelmesi nedeniyle gün içinde yeni zirve denemeler sınırlı da olsa kar satışı fırsatı olarak değerlendirilebilir. Endeksin güne alıcılı br eğilimle başlaması beklenmektedir.

KOZAL

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (16.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.84
THYAO.IS₺13.25
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.00
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.26