Salı, Ocak 19, 2021

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi 1.420,77 ile yeni tarihi zirve test ederken günü %0,90 yükselişle 1.417,66’dan tarihi yüksek seviyeden kapattı. Endeks kısa vadede 1.390 üzerinde tutundukça yeni zirveler test ederek yükselişini 1.450-1.455 aralığına kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa yükseliş kar satışı fırsatı, 1.395 ve altına gerileme ise yeni alım fırsatı olarak takip edilebilir.

Endeksin 1.390 altına gelmesi durumunda ise kar satışlarını 1.370’ler ilk hedef olmak üzere devam ettirmesi beklenmektedir. Teknik göstergelerdeki genel pozitif eğilim kısa vadede yükselişin devam edeceğine işaret ederken, kısa vadeli göstergelerdeki negatif uyumsuzluk sürecinin devam etmesi ve işlem hacminin yeni zirve denemelerinde düşük kalması endekste kısa süreli sert kar satışı yaşanma riskinin devam ettiğine işaret ediyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması bekleniyor.

ARCLK, TATGD

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (24.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.90
THYAO.IS₺13.51
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.36
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.57