Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne hafif pozitif başlangıç yapan ve gün içinde dar bantta sıkışık seyir izleyen BIST100 endeksi, bankacılık endeksindeki negatif ayrışmaya rağmen günü 1.330,87’den yatay kapattı. Yurtdışı borsalar haftanın son gününü yükselişlerle tamamlarken BIST sınırlı negatif ayrıştı. BDDK’nın sorunlu kredileri takibe atılma süresini 6 ay daha uzatabileceği haberi bankacılık endeksinde negatif ayrışmaya neden oldu. TL ise haftanın sonu gününde sınırlı değer kaybetti. BIST’te ara ara kar satışları yaşansa da güçlü yabancı ilgisi nedeniyle kar satışları sınırlı kalırken, yükseliş eğilimi devam ediyor. Kısa vadede BIST’in yurtdışı borsalarla daha yüksek korelasyonla hareket etmesi beklenir. Ancak bu hafta içinde yapılacak AB zirvesi öncesi yaptırım riski nedeniyle BIST’te hafta içinde kar satışları yaşanabilir. Kasım ayındaki güçlü performans sonrası bankacılık endeksi kısa vadede sınırlı da olsa negatif ayrışmasını devam ettirebilir.

CDS’ler 355 seviyelerine kadar gerilerken, TL varlıklarda son bir ayda oluşan güçlü pozitif seyri destekliyor. CDS’lerdeki düşüş TL varlıklara yönelik risk alma iştahının güçlenmeye devam ettiğine işaret ederken, CDS’lerin yeniden 400’lü seviyelerin üzerine yönelmedikçe, TL varlıklarda kısa vadede önemli bir bozulma yaşanması beklenmelidir. AB zirvesinden ve ABD’den S-400 konusunda gelebilecek CAATSA yaptırımlarına ilişkin negatif haber akışları kısa süreli güçlü satışlara neden olabilir. Bugün açıklanacak önemli bir veri bulunmuyor. BIST’in Cuma kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri sınırlı pozitif seyrediyor. Trump yönetimi Çinli bazı yetkililere yaptırım uygulamaya hazırlanırken, bu gelişme sonrası majör Asya endeksleri yeni haftaya satıcılı başladı. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde düşük momentumla yükseliş eğilimini devam ettirebilir. Ancak yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak kullanılma riskinin halen devam ettiğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (7.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook