Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyel Getirili Hisse Tavsiye Listesi – 10 Tem

hisse önerileri

 

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken gün sonuna doğru yurtdışı borsalarda görülen düşüşlerin de etkisiyle güçlü kar satışlarıyla karşılaşarak günü %2,46 düşüşle 115.794’den kapattı. Trump’ın vergi kayıtlarına erişme yetkisi verilmesi ve ABD’de vaka sayılarının giderek artmaya başlamasıyla ABD borsaları sert satışlarla karşılaşırken, BIST’te yurtdışına paralel günü güçlü satışlarla tamamladı. VIX endeksi yaşanan volatilite ile 31 seviyelerine kadar yükselirken, şuan 29 seviyelerinde seyrediyor. Endeksin 33 seviyesi üzerine gelmesi kısa vadede ABD borsalarındaki kar satışlarının güçlenerek devam edeceğine işaret edecektir. CDS’ler 519 seviyelerine yükselirken, TL varlıklara yönelik risk algısının tekrar güçlenmeye başladığına işaret ediyor.

Yurtdışında özellikle de ABD borsalarında görülen kar satışlarının güçlenmesi durumunda uzun süredir düzeltme gerçekleştirmeden yükseliş gerçekleştiren BIST’te kar satışlarının kısa devam etmesi beklenmektedir. Yurtdışında Trump’ın vergi kayıtlarının incelenmesi için senato alt komisyonun kararı takip edilecek. Kabul edilmemesi durumunda ABD borsalarında ve buna bağlı olarak BIST’te de tepki alımları oluşması beklenir. Aksi durumda satışların güçlenerek devam etmesi beklenir. Yurtiçinde işsizlik verisi, yurtdışında ise ABD’de açıklanacak ÜFE enflasyon verisi takip edilecek. ABD vadelileri BIST kapanışına göre hafif satıcılı seyretmektedir. Endekste tepki yükselişi denemeleri oluşsa da yurtdışı borsalardaki zayıf seyrin devamıyla birlikte BIST’te tepki alımlarının tekrardan satış fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri:

GARAN, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, AKSEN, CCOLA, DOAS, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM, ZOREN

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 10.07.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (10.07.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.