Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (7.08.2020)

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Güne dün yatay bir seyirle başlayan BİST-100 Endeksi günün devamında sert satışlarla karşılaşarak günü %5,26 düşüşle 1.034 seviyesinden kapattı. Avrupa borsaları genel olarak satıcılı seyir izlerken, ABD borsaları teşvik paketi ve aşı beklentileriyle günü yükselişle tamamladı. BIST 100 Endeksi ise TL’de gerçekleşen sert değer kayıplarının etkisiyle satıcılı seyrini devam ettirerek düşüşünü devam ettirdi. TL’de değer kayıpları sertleşerek devam ederken, döviz kurları yeni tarihi zirve seviyelerini test etti.

TCMB dün yaptığı açıklamada ilave likidite imkânlarının kademeli olarak azaltılacağını ve finansal istikrar amacıyla, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanılacağını ifade etmiştir. TL’deki oynaklığın ve değer kayıplarının devamı durumunda endekste satışların devam etmesi beklenirken, kurlarda geri çekilmeler olması durumunda ise endekste güçlü tepki alımları oluşması beklenebilir. Bugün ABD Temmuz ayı tarım dışı istihdam verileri takip edilecektir. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre alıcılı seyrederken, Asya borsaları bu sabah satıcılı bir görünüm seyrediyor. Son günlerdeki sert düşüşlerin ardından Endeks’in güne tepki alımlarıyla başlamasını beklemekle birlikte ve yüksek volatilitesini devam ettireceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.