hisse önerileri

Şeker Yatırım’dan Yüksek Getirili Hisse Senedi Tavsiye Listesi – (30.06.2020)

 

Reklam
coinotag_gedik

BIST100

Güne dün pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %1,02 yükselişle 115.843 seviyesinden kapattı. Bankacılık endeksi %3,68 yükselişle güçlü pozitif ayrıştı. Mayıs ayı BDDK verilerinin bankalar için güçlü karlılığa işaret etmesi ve BIST-30 hisseleri için açığa satış yasağının kalkacağına yönelik beklentiler bankalardaki güçlü yükselişi destekledi. Yurtdışı borsalar haftaya yükselişle başlarken, ikinci dalga endişelerine rağmen global risk alma iştahı tekrar güçlenmeye başladı. VIX endeksi 32 seviyelerine hafif gerilese de endeks 25 seviyeleri altına gelmedikçe başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve kar satışı riskinin devam ettiğine işaret etmeye devam edecektir.

Reklam

TL, Em para birimlerinden bağımsız yatay sıkışık seyrini devam ettiriyor. CDS’ler hafif yükselerek 497 seviyelerinden günü kapatırken, yüksek seyrini devam ettiriyor. Değerleme olarak geride kalan bankacılık endeksindeki güçlenme isteği kısa vadede devam edebilir. Buna bağlı olarak BIST’in kısa vadede banka hisseleri öncülüğünde yabancı satış baskısının da ortadan kalkmasıyla yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Yurtdışı borsalarda ise dalgalı seyir ve kısmen volatilite devam edebilir. Yurtdışı borsalarda ikinci dalga endişeleriyle kar satışları yaşansa da BIST pozitif ayrışarak yükseliş eğilimini koruyabilir. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre yükselişle seyrediyor. Asya borsalarında alıcılı bir seyir hakim. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlamasını ve kar satışları yaşansa da yükseliş trendini sürdürmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri:

Al Pozisyonunda Olan Hisseler:
GARAN, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, AKSEN, CCOLA, DOAS, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM, ZOREN

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 30.06.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (30.06.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.