Şeker Yatırım Hisse Önerileri Listesi – (13.07.2020)

hisse önerileri

BIST100

Haftanın son işlem gününe satıcılı bir başlangıç yapan ve günün genelinde bu seyrini sürdüren BIST-100 endeksi kapanışa doğru gelen tepki alımlarıyla kayıplarının bir kısmın geri alsa da günü %0,85 düşüşle 114.809’dan tamamladı. Yurtdışı borsalar genel olarak haftanın son işlem günü yükselişlerle kapatırken, ABD borsaları bir gün önceki kayıplarının bir kısmını geri aldı. VIX endeksi 27 seviyelerine gerileyerek piyasalar ilişkin endişenin azaldığına işaret ederken, ABD borsaları BIST kapanışı sonrası yükselişini güçlendirerek devam ettirdi. CDS’ler yükselişine devam ederken, haftayı 531 seviyelerinden kapattı. CDS’lerde son bir hafta da görülen yükseliş, TL varlıklara yönelik risk algısının güçlendiğine işaret ediyor.

Yurtdışı borsalar haftaya güçlü alımlarla başlarken, BIST’in negatif ayrışmasını devam ettirse de yurtdışı borsalardaki güçlü seyrin desteğiyle tepki alımlarıyla haftaya başlaması beklenmektedir. Ancak tepki alımlarının hafta içinde tekrar kar satışı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz. Global tarafta artan Covid-19 vaka sayısına rağmen aşı çalışmalarına ilişkin pozitif beklentiler global risk alma iştahın güçlü kalmasına neden oluyor. Bugün yurtiçinde açıklanacak cari işlemler dengesi ve sanayi üretim verileri takip edilecek. Beklentilerden daha kötü bir sanayi üretim verisi BIST tarafında moralleri bozarak kar satışlarının devam etmesine ya da tepki alımlarının yurtdışına göre zayıf kalmasına neden olabilir. ABD vadeli endeksleri BIST kapanışına göre %1,5 üzeri yükselişle seyrederken, Asya borsaları yeni haftaya güçlü alımlarla başladı. Endeksin güne yurtdışı borsalardaki güçlü pozitif eğilime paralel tepki alımlarıyla başlaması beklenmektedir. Ancak endeksin kısa vadede dalgalı seyrini bir süre daha devam ettirmesi ve yurtdışına göre negatif ayrışmasını sürdürmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

AL: GARAN, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, AKSEN, CCOLA, DOAS, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM, ZOREN

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 13.07.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.