Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (31.05.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Bakış

Güne hafif negatif başlangıç yapan BIST-100 endeksi günü %0,50 yükselişle 1.422,06’den kapattı. Endeks gün içinde 50 GHO’nın (üssel) geçtiği 1.433, kısa vadede 1.466 altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve 1.411 altında ilk hedef 1.393-1.400 aralığı olmak üzere kar satışlarının devam ettirmesi beklenmektedir. Bu aralık altında satışların güçlenerek 1.374-1.380 aralığındaki fiyat boşluğuna yönelmesi beklenir. Endeksin 1.433 üzerinde yükselen hacimli kapanış yapması durumunda yükselişin yeniden 1.460-1.466 aralığını hedefleyerek güç kazanması beklenir.

Gün içinde 1.400’lere gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.433 ve üzerine düşük hacimli yükseliş ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa periyota (60-180 dk) göstergelerde oluşan pozitif eğilim gün içinde tepki yükselişi denemelerinin devam ediyor. Ancak teknik göstergelerdeki genel negatif eğilim şuan için yükselişlerin tepki olduğuna ve tekrar satış fırsatı olarak kullanılacağına işaret ediyor. Endeksin güne yataya yakın bir eğilimle başlaması ve gün içinde tepki yükselişi eğiliminin korunması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!