Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (3.06.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Bakış

Güne satıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,09 düşüşle 1.430,73’den kapattı. Endeks 50 GHO’nın (üssel) geçtiği 1.432’yi yukarı kırmayı denese de ortalama üzerinde kapanış yapamadı. Endeks gün içinde 1.434, kısa vadede 1.452 altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve 1.418 altında ilk hedef 1.393-1.400 aralığı olmak üzere kar satışlarının devamı beklenir. Bu aralık altında satışların güçlenerek 1.374-1.380 aralığındaki fiyat boşluğuna yönelme riski oluşacaktır.

Endeksin 1.434 üzerinde ise 1.452-1.455 aralığı ilk hedef olmak üzere bu aralık üzerinde yükselişini 1.466’lara kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde 1.423 ve altında gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.452 ve üzerine düşük hacimli yükseliş ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergelerdeki güçlenme tepki yükselişi denmelerinin devam edeceğine işaret ederken, göstergelerdeki genel negatif eğilim yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılabileceğine ve kar satışı riskinin halen devam ettiğine işaret ediyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması bekleniyor.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!