Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Bakış

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %1,42 düşüş öncülüğünde satışlarla karşılaşarak günü %0,84 düşüşle 1.415,03’den kapattı. Kısa vadeli yükseliş trendini aşağı yönde kıran endeks 50 GHO’nın (üssel) geçtiği 1.433 -1.435 aralığı altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve ilk hedef 1.393-1.400 aralığı olmak üzere düşüşün devam etmesi beklenmektedir. Bu aralık altında satışların güçlenerek 1.374-1.380 aralığındaki fiyat boşluğunu doldurmak üzere devam etmesi beklenmektedir.

Endeksin negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişini güçlendirmesi için 1.435 üzerinde yükselen hacimli kapanış yapması gerekiyor. Bu seviye üzerinde yükselişin yeniden 1.460-1.466 aralığını hedefleyerek güç kazanması beklenir. Gün içinde 1.400’lere doğru düşüş trade amaçlı alım fırsatı, 1.427 ve üzerine düşük hacimli yükseliş ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif görünüm tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olacağına ve satış baskısının devam edeceğine işaret ediyor.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!