Ana SayfaHaberSEC ve CFTC'ten Kripto Para Borsasına Dava!

SEC ve CFTC’ten Kripto Para Borsasına Dava!

-

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, bugün FTX ile ilgili yeni bir dava başlattı. Detaylar yazımızda…

SEC ve CFTC’ten Kripto Para Borsasına Yeni Dava!

FTX

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, eski FTX mühendislik direktörü Nishad Singh’i dolandırıcılık iddialarıyla suçladı.

Bir SEC açıklamasına göre Nishad Singh, Salı günü kripto para borsası FTX’teki yatırımcıları dolandırmak için “çok yıllı bir plandaki rolü” nedeniyle suçlandı. Bu borsa, Kasım ayında iflas koruması için başvuruda bulundu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, cezai ve hukuki suçlamalarla karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir: Mart Ayında İzlenmesi Gereken 5 Kripto Para!

SEC’e göre Singh, FTX’in yatırımcılarını aldatma planında “aktif bir katılımcıydı”. Singh, “multi milyon dolarlık bir ev ve hayır kurumlarına yapılan bağışlar” da dahil olmak üzere kişisel kullanımı için FTX’ten yaklaşık 6 milyon dolar çekecek kadar ileri gitti.

FTX Nishad Signh

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ayrıca Singh’i “zimmete para geçirme ve dolandırıcılığa yardım ve yataklık etme” ile suçladı. Emtia düzenleyicisinden yapılan açıklamaya göre Singh, ajansın iddialarına itiraz etmedi ve şikayetteki suçlamalara ilişkin sorumluluğuna ilişkin önerilen bir muvafakat kararının girilmesini kabul etti.

SEC Kripto Para Şirketi Alameda’yı Sıkıştırıyor

SEC, Singh’in ayrıca FTX müşteri fonlarının Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulan bir kripto hedge fonu olan Alameda Research’e gitmesine izin veren bir yazılım kodu oluşturduğunu söyledi.

CFTC şikayetine göre Singh, “Alameda’nın ödenmemiş büyük bakiyesi için faiz ödemesini önlemek” için bir keresinde Alameda yükümlülüklerindeki 8 milyar doları bir müşteri hesabına kaydırdı.

SEC, Singh’in Bankman-Fried’in FTX’in 2021’de gerçekte olduğundan daha fazla gelir elde ettiğini gösterme talebi üzerine fonları hareket ettirdiğini iddia etti. “2021’in sonlarında, Bankman-Fried, FTX’in yıllık bir milyar dolar gelir elde etme hedefinin 50 milyon dolar altında olduğunu fark ettiğinde, Singh’e kontrol ettiği başka bir kuruluştan fon aktarması ve 50 milyon doları yanlışlıkla gelir olarak tanımlaması talimatını verdi.”

Singh daha sonra bir dizi sahte transferin tarihini geçmişe götürdü ve daha sonra denetçilere transferler hakkında yalan söyledi ve bu yalanları desteklemek için sahte belgeler oluşturdu.

İlginizi Çekebilir: Dogecoin Yorum Fiyat Analizi! DOGE Kritik Bölgede!

Bunu, bu bilgilerin daha sonra yatırımcılara ve potansiyel yatırımcılara da sunulacağını bilerek yaptı. SEC İcra Direktörü Gurbir Grewal yaptığı açıklamada, “Bunun saf ve basit bir dolandırıcılık olduğunu iddia ediyoruz: Bir yandan FTX, sözde etkili risk azaltma önlemlerini yatırımcılara duyururken, diğer yandan Bay Singh ve ortağı-sanıklar, Bay Singh’in oluşturulmasına yardım ettiği yazılım kodunu kullanarak müşteri fonlarını çalıyorlardı.”

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Celal MUTLU
Celal MUTLU
Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler