SEC Üyesi Hester Peirce’den Kripto Para Sektörü Hakkında Açıklamalar

SEC ve Bitcoin (BTC)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC üyesi Hester Peirce, kripto para sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca yeni SEC Başkanı Gary Gensler’in sektöre katkısının büyük olacağını vurguluyor.

Peirce, katıldığı bir etkinlikte kripto para sektörü hakkında açıklamalarda, kripto para sektörünün ilerleyen yıllarda daha iyi yerlerde olacağını belirtti.

Biden yönetimi ile birlikte SEC’in yeni başkanı Gary Gensler olmuştu. Sektörün yeni başkanla ileriye gideceğini düşünen Peirce, bunun regülasyonlarla sağlanacağını ima etti.

Yeni SEC Başkanının ise kripto para sektörünün içinden biri olduğu düşünülmekte. CFTC (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) Başkanlığı da yapan Gensler üniversitelerde kripto paralar hakkında dersler verdi.

Gary gensler

Sert tutumuyla bilinen Gensler’in Ripple davasına etkisi merak ediliyor. SEC üyesi Peirce ise Gensler’ın tüketiciyi koruyup yeniliği kamçılayacak şekilde hareket edeceğini vurguladı.

Peirce: “Bence kendisi yatırımcıyı korumaya yönelik her SEC başkanının alacağı önlemleri alacak ancak kendisinin aynı zamanda iyi ölçeklendirilmiş ve tutarlı bir regülayon oluşturmasını bekliyorum. Bu yüzden kendisiyle çalışmayı iple çekiyorum.”

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!