SEC Ripple’i Kripto Statüsünde Kabul Etmek İstemiyor | İşte Detaylar…

ripple
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple Labs’ı temsil eden avukatlar, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, Cuma günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu şirketin bu yılın başlarında talep ettiği iki belge setini üretmeye zorlamak için bir harekette bulundu.

Belgeler, Bitcoin Ripple veya Ethereum ile ilgili olarak üçüncü taraflarla SEC iletişimleriyle ilgili gibi gözüküyor. Ripple, SEC’i neden Bitcoin ve Ethereum’un Ripple gibi menkul kıymetler değil, emtia olduğu sonucuna vardığını açıklamaya zorlamaya çalışıyor.

Geçen Aralık ayında SEC, Ripple’ın kayıt dışı, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doları aştığını iddia eden bir şikayette bulundu. Ajans ihtiyati tedbir istiyor.

SEC’in İcra Birimi Direktörü Stephanie Avakian:

Ripple, Larsen ve Garlinghouse’un perakende yatırımcılara devam eden milyarlarca XRP teklifini ve satışını kaydetmediğini ve potansiyel alıcıları XRP hakkında yeterli açıklamalardan mahrum bıraktığını iddia ediyoruz…

Aralık basın bülteninde. 6 Nisan ve 6 Mayıs’ta, New York’un Güney Bölgesi’nden Birleşik Devletler Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’e belgeleri vermesini emretti, ancak ajans, alaka düzeyini gerekçe göstererek henüz uymadı. İki taraf, sorunu çözmek için en son 1 Haziran’da Ripple hareketine göre bağımsız olarak beş kez bir araya geldi. Geçen ay 2021 etkinliğinde Garlinghouse, davanın ABD’de kripto para biriminin nasıl görüldüğü konusunda daha geniş yankıları olduğunu hissettiğini söylemişti.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.859443dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!