SEC, Ripple Davasında Önemli Bir Adım Attı!

Ripple (XRP) 2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Aralık 2020’de açtığı davada Ripple’ın menkul kıymet olduğunu iddia etti ve Ripple yöneticilerinin lisanssız menkul kıymet sattığı yönünde suç duyurusunda bulundu.

Dava devam etmekte ve Ripple bu davada önemli ölçüde yol almış görünmekte. Öyle ki XRP fiyatı büyük bir yükseliş gösterdi ve ATH’sini yaparak $2’a kadar yükseldi.

İlgili davada Ripple’ın ortaya attığı konuların başında, XRP’nin menkul kıymet olduğunun “bilinmesine” rağmen bununla ilgili bir uyarıda bulunmaması geliyor. SEC’nin yıllardır bu konuda araştırmalar yapması ancak ne borsaları ne de Ripple’ı bu konuda bilgilendirmemesi Ripple avukatlarının en çok üzerinde durduğu konu olarak görülmekte.

SEC bu konu hakkında bir adım attı ve Ripple’ın “Bizi uyarmadı!” çıkışına şöyle yanıt ve tepki verdi.

“Ripple’ın direkt olarak SEC’i bildiri yapmamakla sorumlu tutma iddiası, kanunun veya gerekli yönetmeliklerin hiçbir kısmında yer almıyor. SEC’nin veya hükümetin Ripple’ı bu konuda uyarması gerekmiyor. Menkul kıymet yasalarında ilgili durum net bir şekilde belirtilmekte.”

Ayrıca Ripple’ın ve diğer kullanıcılar 2012 yılında aldığı menkul kıymet yasaları ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığı ortaya çıkarıldı. Mahkeme dosyasına kanıt olarak evraklar eklendi ve bu noktada Ripple’ın hâli iyi gözükmüyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!