Son Gelişmeler

SEC, Kripto Para dolandırıcılığı davasını yeniden açıyor!

Will-the-SEC-Be-Running-Its-Own-FULL-BTC-ETH-and-XRP-Nodes-to-Watch-Your-Transactions
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kripto Para

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC); düzenleyicinin kendisine yönelik mali taleplerini çözmediği için Kripto Para dolandırıcısı Renwick Haddow aleyhindeki bir davayı yeniden açtı.

Komisyon 6 Aralıkta, New York Güney Bölge Mahkemesi Hakimi Lorna G. Schofield’a Haddow aleyhindeki davayı yeniden açmak istediğini belirten bir mektup sundu. SEC geçtiğimiz yıl, Haddow’u 37 milyon dolardan fazla Bitcoin yatırımcısını dolandırmakla suçladı. Mahkeme Haddow’u 2019 yılının Haziran ayında suçlu bulmuştu.

Haddow aleyhinde davalar

SEC, mahkemenin 10 Eylül 2019’da Haddow hakkında kısmi bir onay kararı verdiğini ve sonrasında Yargıç Schofield’ın 5 Aralık’ta davayı kapattığını belirtti.

SEC; onay kararının ve davanın kapatılmasının para cezası taleplerini cevapsız bıraktığını belirtti. SEC, mali taleplerin karşılanması konusunda bir anlaşmaya varmayı veya mahkemenin davayı tekrar açması durumunda mali taleplerde bulunmak için harekete geçmeyi planladığını belirtti.

Cointelegraph’ın daha önce de bildirdiği gibi, Haddow Fas’tan ABD’ye iade edildi ve geçen Nisan ayında Manhattan Bölge Mahkemesinde görüldü.

Adalet Bakanlığı, Haddow’un “Bitcoin Store”, “Bar Works” ve benzeri dolandırıcılık şemaları ile Kasım 2014’ten Haziran 2017’ye kadar yatırımcılara “yanlış tahsis edilmiş fonlar” sunduğunu ve “yanıltıcı sunumlar” yaptığını iddia etti.

Kripto Para ile ilgili suçlamalar

New York Güney Bölge Mahkemesi; ABD hükümeti lehine, “Müşterilere bilerek ya da umursamaz bir şekilde değer biçen satın alımları ile ilgili olarak yanlış beyanlarda bulunmakla suçlanan Jon Barry Thompson aleyhine açılan bir davaya müdahale etmeye karar verdi.

Geçtiğimiz ay; Hollywood merkezli bir dijital pazarlama şirketinin eski bir yöneticisi olan Dennis Blieden’in sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı ile suçlu olduğunu iddia edildi.

Blieden, işvereninden 22 milyon doları kendi zimmetine geçirdi. Çalınan fonları kripto para birimini satın almak, kumar oynamak ve kişisel harcamaları karşılamak için kullandı.

Geleceğin Altını Bitcoin

BitcoinETF‘si onay durumunda, “geleceğin altını bitcoin” felsefesini de doğru çıkarabilir tarih, Altın için ilk ETF meydana geldiği zaman olan 2013 yılının Mart ayından sonra, altının fiyatı %300’den fazla artmıştı. ETF ’nin Bitcoin ’i de benzer şekilde etkileyebileceği beklentisi var.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!