SEC, Fidelity, SkyBridge Bitcoin ETF Uygulamalarının Resmi İncelemesine Başladı | Şimdi Ne Olacak?

sec
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fidelity Investments ve SkyBridge Capital tarafından sunulan bir çift Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından resmi inceleme altında ve düzenleyicilerin nihayet Amerika’nın ilk kripto parasını onaylayıp onaylamayacağına dair uzun süredir devam eden bir tartışmayı yeniden ateşliyor. odaklı ETF. SEC’in Fidelity Investments’ın başvurusuna ilişkin resmi incelemesi, düzenleyicinin web sitesinde yer alan Salı günkü dosyalamada belgelendi.

SkyBridge uygulamasının resmi incelemesi 21 Mayıs dosyasında özetlenmiştir. Her iki ETF başvurusu da Mart ayında yapıldı. O dönemde bildirildiği gibi, Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital’i, NYSE Arca’daki hisseleri listelemeye çalışan bir ürün geliştirmek için yatırım danışmanı First Trust Advisors ile ortaklık kurdu. Fidelity uygulaması, Bitcoin’in günlük fiyat hareketlerini çeşitli fiyat akışlarından türetilen özel bir endeks kullanarak izleyen bir ETF ürününü açıklıyor.

ABD menkul kıymet düzenleyicileri artık gözden geçirilmek üzere defterde altı ETF uygulamasına sahip. VanEck uygulamasıyla ilgili bir karar önümüzdeki ay bekleniyor. SEC, fiyat manipülasyonu ve oynaklık konusundaki endişeleri gerekçe göstererek, tek bir Bitcoin ETF’yi henüz onaylamadı. Bitcoin ETF’nin savunucuları, varlık sınıfının artan olgunluğu göz önüne alındığında bu zamanın farklı olacağına inanıyor. Bitcoin ETF’nin dijital varlık pazarına daha kolay kurumsal erişim noktaları sağlayacağına inanılıyor, bu da fiyat ve benimseme için bir nimet olabilir. Sınırın kuzeyinde, Kanadalı milletvekilleri birden fazla Bitcoin ETF’sini onayladı. BTCC kısaltma sembolü altında işlem gören Amaç Bitcoin ETF, piyasaya sürüldükten iki aydan kısa bir süre sonra yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar dolar biriktirdi.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!