Salı, Ocak 19, 2021

SEC Davası: Yatırımcılara 25 Milyon Dolarlık Token Satışından Geri Ödeme Sağlanabillir

ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC), kayıtsız menkul kıymetleri satmak için kripto alanında başka bir girişime karşı önlem aldı. Token satışında 25 milyon dolar toplayan Tierion, “yatırımcılara para iade etmeyi” ve token alım satımını devre dışı bırakmayı kabul etti.

SEC, Kendi Katmanına Karşı Ücret Getiriyor

Teksas merkezli blockchain şirketi Tierion Inc., TNT tokenini sattığında kayıtsız bir güvenlik teklifi yürütmek için SEC ile ücretleri ödedi. Anlaşma, SEC’in şirket aleyhine durdurma ve davayı başlatma emrini takip etti. Menkul kıymetler düzenleyici ayrıntılı olarak:

Tierion, zarar gören yatırımcılara fonları iade etmeyi, 250.000 $ ceza ödemeyi ve ‘token’larında ticareti devre dışı bırakmayı kabul etti … Tierion, Temmuz 2017’de’ Tierion Network Token’ların (TNT) satışıyla yaklaşık 25 milyon $ topladı.

SEC, uzlaştırma sözleşmesi kapsamında Tierion’un “token satışından veya ikincil piyasadan satın alan veya Tierion’dan ödül olarak TNT alan mevcut TNT sahiplerine ve tokende TNT satın alanlara tazminat sağlayacağını açıkladı. teklif ve daha sonra zararla satıldı. “Şirket, düzenleyicinin bulgularını kabul etmeden veya reddetmeden SEC’in emrine rıza gösterdi.

Ayrıca, SEC, Tierion’un yatırımcılara “satış gelirlerini, Tierion’un bir” blok zinciri makbuzu “hizmeti ve henüz geliştirilecek diğer hizmetleri sunacağı ‘Katman Ağı’nın sürekli gelişimini finanse etmek için kullanacağını söylediğini açıkladı. “Düzenleyici,” TNT’nin menkul kıymet olduğunu “tespit etti ve Tierion, token satışını kaydetmedi, bu nedenle menkul kıymet kayıt hükümlerini ihlal ediyor olarak açıklandı.

SEC haberlerinin ardından, TNT’nin fiyatı 23 Aralık’ta 0,0064 ABD dolarından 26 Aralık’ta 0,0022 ABD dolarına düştü.

CEO Wayne Vaughan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, anlaşmanın yanı sıra, Tierion’a SEC’den bir feragat verildiğini ve bunun TNT tokeninin emekli olmasını tamamlamasını sağladığını söyledi. TNT tokeninin menkul kıymet olarak kaydedilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bir gün önce SEC ücretlendirildi Ripple Labs, CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen, XRP kripto para biriminin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymetler teklifini yönetiyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.92
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.40
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.54