SEC, Bitcoin Hakkındaki Kararını Erteledi

SEC ve Bitcoin (BTC)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz herhangi bir Bitcoin ETF’yi onaylamaya hazır değil.


Finansal bekçi, VanEck Bitcoin ETF ile ilgili kararını erteledi. Çarşamba günkü bir dosyaya göre, SEC kararının zaman çizelgesini 17 Haziran 2021’e kadar uzattı.

Uzatma, kısa süre önce onaylanan SEC başkanı Gary Gensler’in başvuruları incelemeye başlamasıyla birlikte geldi. SEC’den onay almak isteyen şirketler dizisi artmasına rağmen VanEck’in Bitcoin ETF’si’ne sıcak bakılmıyor.

Dosyanın bir bölümü bize şunları anlatıyor:

Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve alınan yorumları dikkate almak için yeterli zamana sahip olması için önerilen kural değişikliğine ilişkin eylemde bulunacağı daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu tespit edecek. Kripto dostu Gensler’in yakında bir Bitcoin ETF’yi onaylayacağına dair umutlar yüksek.

Ocak ayında Başkan Joe Biden tarafından SEC Başkanı olarak atanması kripto topluluğu tarafından iyi karşılandı. Gensler, Blockchain ve dijital varlıklar üzerine dersler vermiş bir MIT profesörü olduğundan sektörün nasıl çalıştığını bilmesi ve kripto varlık sınıfı konusunda daha açık fikirli olması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!