SBI: Ripple Halka Açılmalı

Ripple (XRP) 2
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SBI Group CEO’suna göre, büyük kripto para birimi şirketi Ripple, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle devam eden yasal savaşına rağmen halka açılma planlarından vazgeçmedi. 


Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendisine karşı açılan bir yasal işlem başlatılmasının ardından halka açık bir şirket olmayı planladığını iddia etti.

Çarşamba günü bir sunum görüşmesinde konuşan Kitao, hem Ripple CEO’su Brad Garlinghouse hem de yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in Ripple’ı halka açmayı planladığını söyledi:

“Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak. Mevcut CEO bunu yapmak istiyor. Chris bunu yapmak istiyor. ”

Kitao, SBI’nin Ripple’a yaptığı yatırımın potansiyel bir halka açıklanmanın ardından karşılığını alacağını söyledi. SBI’nin Ripple’ın en büyük dış hissedarı olduğunu belirtti.

Kitao ayrıca SBI tarafından aktif olarak desteklenen başka bir endüstri şirketi olan Blockchain konsorsiyumu R3’ün de bir gün halka açılacağını tahmin etti ve şunları ekledi:

“Fintech şirketlerine yatırım yapıyoruz ve bu teknolojiyi grubumuzda benimsiyor ve bu teknolojiyi sektöre yayıyoruz. SBI Group’un temel stratejisi budur ve bu olmaya devam edecektir.”

Daha önce bildirildiği üzere SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs’ın yanı sıra Garlinghouse ve Larsen’e karşı, XRP’nin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymetler teklifi olduğunu iddia ederek bir dava açmıştı. Şirket, bir dizi yasal zafer elde etmeyi başarmıştı. Bu sonuç yatırımcılar için umut getirmişti ve XRP fiyatını Ocak 2018’den beri görülmeyen bir seviye olan 1,4 doların üzerine çıkarmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!