SBI Holdings: Japon yasalarına göre, XRP bir kripto para varlığıdır

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Büyük Japon finans hizmetleri şirketi SBI Holdings, aleyhindeki yargılamalara ilişkin resmi bir açıklama yayınladı. Ripple Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler tarafından borsa Komisyon (SEC). Grup, Japon yasalarına göre XRP’nin “kripto para birimi varlığı” olarak adlandırıldığını söyledi.

SEC geçen hafta Ripple ve yöneticilerinden ikisini suçladı, XRP’nin güvenli olup olmadığı tartışmasını yeniden alevlendiren bir davada. Federal kurum iddiasına göre Ripple, CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, kayıtsız, devam eden “menkul kıymetler” teklifiyle 1,3 milyar doların üzerinde para topladı.

SBI, Nomura Araştırma Enstitüsü’nden Sadakazu Osaki’nin 24 Aralık tarihli bir sütunundan bahsetti ve Japon yasalarına göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve bir “kripto para birimi varlığı” olduğunu ima etti. SBI ayrıca araştırmacıdan alıntı yaptı ve XRP’nin Japonya’da “menkul kıymetler” yerine “kripto para birimi varlıkları” olarak kripto para borsalarında işlem yapmaya devam edeceğini söyledi.

SBI her zaman kripto ve blok zinciri sektörüyle ilişkilendirilmiştir. Uzun zamandır çalıştığı iş ortağının yardımıyla, Ripple Finans devi, nakit transferi uygulaması Money Tap’ı da üzerine kurulu olan işletmesine ekledi.

Grup ayrıca hükümetlerin ve şirketlerin Corda blockchain ağı üzerinden R3’ten dijital token çıkarmalarına izin veren S Coin platformunu başlattı.

SBI’den gelen yeni açıklama, birkaç başka firmanın artık destek vermemeye karar vermesinin ardından geldi. Ripple, Davanın ardından bazı kripto borsaları XRP’nin alım satımını durdurdu. Son zamanlarda, Bitwise kripto fonu davayı takip etti ve XRP’deki konumunu tasfiye etti.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$0.412959dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram