Salı, Ocak 19, 2021

Rusya’nın Blockchain tabanlı oylama sistemine saldırı!

DDoS saldırısı, Cumartesi akşamı Rus anayasasında planlanan bir değişiklik üzerine çevrimiçi oylama sistemine yapıldı. Saldırı başarısız olmakla birlikte, tüm oyların sorunsuz bir şekilde sayıldığı belirtildi.

Rusya Bölgesel Yönetim Geliştirme ve Akıllı Projeler Dairesi başkanı Artem Kostyrko, TASS’a yaptığı açıklamada, “Akşam saat 21.12’de gözlemci düğümden bir saldırı talep edildi. tüm oyların sorunsuz bir şekilde blok zincirinde kaydedildiği anlamına geliyor. BT uzmanlarımız gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra gözlemci düğüm yeniden yüklenecek. ”

30 Haziran akşamı Moskova saatinde 20’ye kadar sürecek olan oy, 25 Haziran Perşembe günü 10’da başladı. 27 Haziran Cumartesi günü 20.14’te Moskova ve Nizhny Novgorod Bölgesi’nden seçmenlerin katıldığı seçimlerde, katılım yüzde 75 olarak gerçekleşti ve 879.654 oy kabul edildi. Seçim için Moskova’dan bir milyon ve Nizhny Novgorod’dan 140 bin kişi kayıt yaptırmıştı.

Rusya’da önerilen anayasa değişikliklerine oy verebilir. Rus kamuoyunun yüzde 50’sinden fazlası değişiklikleri onaylarsa, yasa tasarısı yürürlüğe girer.

Öte yandan, 22 Nisan oylamanın ilk tarihi olarak belirlendi, ancak koronavirüs salgını ve Rusya’daki hızlı yayılma Vladimir Putin’in seçimin ertelenmesine neden oldu.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.34
  THYAO.IS₺13.43
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.41