Perşembe, Şubat 25, 2021

Rusya, kripto para birimini mülk olarak vergilendirmek için yasa tasarısı getirecek!

Rusya Devlet Komitesi, kripto para birimleri için yeni mevzuat hazırlamaya başladı. Bugün erken saatlerde yapılan resmi bir duyuruya göre, ülkenin milletvekilleri kripto para birimlerini vergilendirmek için bir yasa tasarısının getirildiğine dikkat çekti.

Düzenleyicinin web sitesinde yer alan resmi bir açıklamaya göre, “Rusya Federasyonu hükümeti vergilendirmesi açısından yasal kesinlik gerektiriyor” dedi.

Tasarının yazarları, kripto para birimlerinin Rusya’da genellikle vergi kaçakçılığı, kara para aklama ve yasadışı faaliyetleri finanse etmek için kullanıldığını iddia etti. Ayrıca, ülkedeki vergi makamlarının, Rusya tüzel kişilikleri ve Rusya Federasyonu vatandaşları tarafından açılan kripto para cüzdanları ve bunların gerçekleştirdiği işlemlerle ilgili herhangi bir bilgisi bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, tasarı Rusya Federasyonu Vergi Kanunu’nda dijital para biriminin mülk olarak değerlendirileceği bir değişiklik öneriyor.

Aynı duruma göre, yapılan işlemlerin toplam tutarı 600.000 Ruble veya 8.100 doları aşarsa, işletmelerin kripto işlemlerini ortaya çıkarması gerekecek. Bildirildiğine göre, yasalar vatandaşlar ve yabancılar da dahil olmak üzere tüm ülke sakinlerinin yanı sıra ülkede yerleşik Rus ve uluslararası kuruluşlar için geçerli olacak.

Komiteden onay bekleyen yeni yasa, Bugün değerlendirilecek.

Bununla birlikte, Rusya’nın düzenlemelerle ilgili kripto görüşünün son birkaç yılda belirsiz kaldığı ve birçok çelişkili yasa parçasının geçirildiği belirtilmelidir. Ülke, kripto para birimlerini yasal olarak kabul etse de, vatandaşların kripto para kullanarak ödeme yapmasının yasak olduğu ilk kripto yasasını geçen ayın başlarında yürürlüğe koydu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,613.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.60
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60