Çarşamba, Ocak 27, 2021

Rus Petrol Devi, Bitcoin Madencilik Sistemi Kuruyor!

Rus doğal gaz ve küresel enerji şirketi Gazprom’un bir petrol yan kuruluşu olan Gazpromneft firması, Bitcoin madenciliği operasyonlarına elektrik için fazla gaz kullanarak operasyonları güçlendirme şansı veriyor. Rus firması, petrol sahasında yerinde bitcoin çıkararak küçük bir madencilik operasyonunun fazla gazdan yararlanmasına izin verdi.

Birden fazla rapora göre, Rus petrol sondajı yan kuruluşu Gazpromneft, Bitcoin madencilerine, önde gelen kripto para birimini madencilik yapmak için petrol sondajından elde edilen fazla gazı kullanma şansı veriyor.

Greenidge Generation, Crusoe Energy Systems, EZ Blockchain ve Upstream Data gibi Kuzey Amerika’daki madencilik operasyonları gibi Gazpromneft’in fazla gazını ilk kullanan Vekus adlı küçük bir madencilik operasyonu oldu. Bölgesel yayın Forklog, Vekus’un 150 Antminer ile dolu bir konteyner kurduğunu ve test pilotu sırasında grubun “49.500 metreküp ilişkili gaz kullandığını ve 1.8 BTC ürettiğini” söyledi.

Vekus CFO’su Yuri Kudryashov proje hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi:

Madencilik maliyetinin aslan payı elektrik maliyetleridir. Bu nedenle, Vekus sürekli olarak güvenilir ucuz elektrik kaynakları arıyor. Gazpromneft’in sahalardan birinde pilot proje düzenleme teklifine memnuniyetle cevap verdik.

Gazpromneft, fazla doğal gazdan işlenen elektriği sağladı ve Vekus’un aldığı elektrik fiyatları doğrudan şebekeden satın almaktan çok daha ucuzdu. Raporlar ayrıca Vekus’un tüm ekipman bakımını ve istatistiklerin toplanmasını da üstlendiğini belirtiyor. Rus enerji devi, fazla doğal gazdan faydalanabilmeleri için tesise daha fazla Bitcoin madencisi davet etmeyi planlıyor.

Rus Petrol Devi, Bitcoin Madencilik Cihazlarına Güç Sağlayan Operasyonlara Fazla Gaz Sağlıyor

Kudryashov, küçük madencilik operasyonunun karşılaştığı en büyük engelin, petrol sahası çalışanları ile koordinasyon ve operasyon için gerekli izinlerin alınması olduğunu belirtti.

“Ekipmanın teslimi çok uzun sürmüyor. İşin ana kısmı, izinlerin hazırlanması, petrolle eylemlerin koordinasyonu, ekipmanın kurulumu ve sahanın elektrik şebekesine bağlanmasıdır ”dedi.

Vekus yöneticisinin açıklamaları

Aynı zamanda, şehirde ortaya çıkmayan sorunları da çözmelisiniz: İnternet’i kurun, ekipmanı tozdan korumak için bir hangar inşa edin ve konteynere bakım yapan kişilerin hayatını organize edin.

Bitcoin madencilerinin kripto para birimini çıkarmak için fazla gaz ve yenilenebilir enerji kaynakları kullandığına dair işaretler, Bitcoin madenciliği endüstrisinin endüstriyel hale geldiği gerçeğini pekiştiriyor. Tıpkı Gazpromneft’in madencilere fazla gazı Bitcoin madenciliği için kullanma şansı sunması gibi, New York merkezli Greenidge Generation da geçen yıl aynı tür hizmetleri sundu.

Greenidge operasyonu farklıdır, çünkü kendi 7.000 Bitcoin madencisine ev sahipliği yapar, ancak Nisan 2020’de ‘sayaç arkası’ bitcoin madenciliği operasyonu açıklanmayan bir alıcıya 106 petahash hashpower sattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,983.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34