RTX 3080 Ti’nin Maden Kazım Gücü Sızdırıldı

Coinotag şablon-Kurtarıldı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En son sızdırılan bilgilerde ki verilere göre RTX 3080 Ti madenciler için bir nimet oyuncular için ise bir kabus olacak gibi görünüyor.


Nvidia’nın RTX 30XX serisi grafik kartları, firma en son GPU’larını Nvidia madencilik için kısıtlayacağını belirtmesi üzerine bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştu.

Bu kararın ardından bilgisayar korsanlarının bu kısıtlamayı kaldırdığınıda görmüştük. Keza Nvidia “bir hata” olarak ifade ettiği sürücü güncellemesinde de engeli kaldırmıştı.

Aldığımız sızıntı haberlerine göre, Nvidia’nın bir sonraki amiral ekran kartı olan olan RTX 3080 Ti’nin madencilik için bir sınırlama olmadan satışa sunulucağı gözüküyor. Çıkan ekran görüntülerinde 118.9 MH kazan RTX 3080 Ti bu performansını Ethereum’da gösterdi.

Ekran görüntülerindeki GPU’nun Nvidia’nın piyasaya sürmeyee hazırlandığı GPU ile aynı olduğuna dair hiçbir kesinlik olmadığını belirtmekte fayda var. Sızan model, şirketin madencilik sınırlayıcılarını uygulamaya karar vermesinden önceki model olabilir.

Ayrıca, Nvidia’nın kripto madencilik kısıtlı kartlarını serbest bırakmadaki önceki yanlış adımları, şirketin 30 serisi serisini tamamen elden geçirmeyi düşünmesine yol açmıştı.

118.9 MH / s’lik muhtemel bir hash oranıyla RTX 3080 Ti, Batı ülkelerinde bile Ethereum madencileri için çok karlı bir kart olacağını gösterdi. Çin’in ortalama elektrik maliyetleri, hane başına kilowatt saat başına yaklaşık 8 sent. Bu da GPU’nun ayda yaklaşık 378 dolar ve yılda 4.611 dolar kar getireceği anlamına geliyor. Hane başına elektrik ortalamalarının yaklaşık kilowatt saat başına yaklaşık 13 sent olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde, kart yine de yılda 4,448 dolar kar ettirecek gibi görünüyor.

GPU’nun piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 999 dolara satılması bekleniyor. Ancak madencilik talebinden dolayı kara borsayada düşebileceği öngörülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!