Perşembe, Şubat 25, 2021

Robinhood, Kripto para yatırma çekme hizmeti planlıyor!

Geçtiğimiz ay tartışmaların odak noktası olan ticaret platformu Robinhood, Çarşamba günü kripto para yatırma ve çekme işlemlerini  desteklemeyi planladığını duyurdu. Müşteriler bir süredir platform üzerinden kripto para alıp satabiliyor olsalar da, şu anda diğer cüzdanlara transfer etmek için kripto para birimlerine erişemiyorlar.

Şirketin Twitter hesabından yapılan duyurulara göre kripto para transferlerini entegre etme çalışmaları şimdiden başladı. Transferlerin tam olarak ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yoktu.

Robinhood, kripto para yatırma işlemleri için saklama hizmetinin kendi cüzdanları tarafından sunulacağını belirterek, şirketin kripto para birimlerine yatırım yapmadığını ve müşteri fonlarını kendi yararına kullanmayacağını açıkladı.

“Açık olmak gerekirse, DOGE dahil olmak üzere kripto para birimlerini yatırma ve çekme işlemlerini tamamen sağlamayı planlıyoruz. Robinhood, şu anda kripto para birimine yatırım yapmıyor veya herhangi bir müşteri kripto para birimini kendi menfaatimiz için kullanmıyoruz.”

Robinhood şu anda platformda işlem yapmak için yedi kripto para birimi listeliyor: Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV). Tüm bu kripto para birimleri için transfer desteği ekleyip eklemeyecekleri henüz bilinmiyor.

Robinhood, sosyal medyadaki borsa spekülasyonlarına yanıt olarak 29 Ocak’ta “olağandışı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek anlık yasal mevduatları askıya aldı. Şirket, belirli hisse senetlerinde alım satımın kısıtlanması nedeniyle hem müşterilerden hem de düzenleyicilerden gelen eleştirilerin odak noktası olmuştur.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,473.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.60
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60