Diğer
  Ana SayfaHaberRobinhood Borsa Yatırımlarından Zararda, Kripto Paralardan Karda!

  Robinhood Borsa Yatırımlarından Zararda, Kripto Paralardan Karda!

  -

  • Robinhood ilk çeyrek net kaybını 511 milyon dolar olarak açıkladı.
  • Şirket, kripto ticaret gelirinde 38 milyon dolar elde etti.
  • Custody altındaki varlıklar %26 arttı.

  Popüler ticaret platformu Robinhood, tahminlerden daha iyi rakamlarla çeyreklik gelir raporunu yayınladı. Ancak, kripto ticaretiyle ilgili gelirde bir düşüş yaşandı.

  Robinhood’un Kripto Para Geliri Arttı Ancak Genel Kayıp Oldukça Büyük!

  10 Mayıs’ta, milyenialların favori ticaret firması Robinhood, 2023’ün ilk çeyreği için kazanç raporunu yayınladı.

  Firma, Q1 için 441 milyon dolarlık gelirde %47,5 artış raporlayarak analistlerin tahminlerini aştı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, firma 2022’nin aynı dönemi için net gelir olarak 299 milyon dolar kazandı. Ancak, Robinhood ilk çeyrek net kaybını 511 milyon dolar veya hisse başına 0,57 dolar olarak açıkladı.

  Analistlerin anketine göre, ticaret firmasının hisse başına 0,62 dolar kaybetmesi ve 425 milyon dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyordu.

  Ayrıca, çevrimiçi hisse senedi ve kripto aracılık firması, dijital varlık ticareti gelirinde %30’luk bir düşüş bildirdi. Robinhood, Q1’de kripto ticaretinde 38 milyon dolar gelir elde etti ve bu, Q1 2022’deki 54 milyon dolardan %29,6 düşüş anlamına geliyor.

  Kripto piyasalarının üç aylık dönemde %50 artmasına rağmen, kripto ticareti gelirindeki düşüş devam etti.

  Robinhood Custody Altındaki Varlıkları Arttırdı

  SEC dosyasına göre, firma, 78 milyar dolara yükselen custody altındaki varlıklarda %26 artış bildirdi. Bu, “büyüme hisseleri ve kripto varlıklar için daha yüksek piyasa değerleri ve devam eden net mevduatlar” ile desteklendiğini belirtti.

  Bu varlıkların yaklaşık %15’i veya 12 milyar doları, ticaret platformundaki custody altında kripto varlıklarında bulunuyor. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre %40 düşüş anlamına geliyor.

  Assets Under Custody | Robinhood
  Custody Altındaki Varlıklar | Robinhood

  Ayrıca, aylık aktif kullanıcılar 11,8 milyona düştü ve bir önceki yıla göre 15,9 milyondu. Baş Finansal Sorumlu Jason Warnick, “Daha geniş makro arka plan, ticaret hacimleri ve aracı kurumlarla ilgili etkileşim açısından daha zor oldu” dedi.

  Genel Müdür Vlad Tenev, “Bankacılık sektöründeki belirsizlikle karşı karşıya kalmamıza rağmen, güçlü net mevduatlar ve müşteri memnuniyetinde iyileşme görüyoruz” dedi.

  “Bankacılık sektöründeki belirsizlikle karşı karşıya kalmamıza rağmen, güçlü net mevduatlar ve müşteri memnuniyetinde iyileşme görüyoruz.”

  Firma, Nisan sonlarında yeni bir fiat-to-kripto on-ramp başlattı ve dijital varlıklara bağlı kalmaya devam ediyor.

  Robinhood Hissesi (HOOD) 9 Dolar Seviyelerinde!

  Robinhood hisseleri (HOOD), 4 Mayıs’ta 8,21 dolara düştü, ancak şu anda ön piyasada 9,49 dolardan NASDAQ’ta işlem görüyor. Hisse fiyatları yıl başından bu yana %15,7 arttı.

  Robinhood Markets Fiyat Grafiği

  Bitcoin Madencisi Marathon Digital Net Kaybını Bildirdi

  Bitcoin madenciliği devi Marathon Digital de bu hafta bir gelir raporu yayınladı. Firma, Q1 2023 için hisse başına 0,05 dolar veya 7,2 milyon dolar net kayıp bildirdi.

  Firmanın geliri, çeyrek için 51,1 milyon dolar olarak açıklandı ve bir önceki yılın Q1 gelirine göre hafif düşüş gösterdi.

  Marathon başkanı ve CEO’su Fred Thiel şunları söyledi:

  “Tüm endüstrimizin dayanıklılığını test eden bir sarsıntılı 2022 yılından sonra, bu yıl ilk çeyrekte hash rate’imizi artırdık, madencilik maliyetimizi azalttık ve bilançomuzu iyileştirdik,”

  Marathon hisseleri (MARA), gün içinde %9 artarak 10,15 dolara yükseldi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler