Ripple (XRP)’dan ABD Hükümetine Tepki!

xrp
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple Ceo’su Garlinghouse, şirketin SEC ile uğraşmasından dolayı kripto birimleriyle ilgili düzenleyici yasa eksikliğinden sorumlu olduğunu öne sürdü. Ripple Bitcoin’de sert düşmesiyle 0.80 dolara kadar geriledi.

Garlinghouse’un şirketi, bir mahkemenin SEC’in Ripple ve yasal hizmet sağlayıcılar arasındaki iç iletişime erişemediğine karar vermesinin ardından SEC’e büyük bir darbe vurarak yasal sorunlarının üstesinden gelmeye çalışıyor. Ayrıca şirketin ABD’den ayrılmasından ve ülkedeki sorunlar nedeniyle şirketini başka bir yere taşımasından söz edildi.

Garlinghouse yetersiz düzenleme nedeniyle ciddi bir risk potansiyelinin olduğunu belirtti. Garlinghouse Pazartesi günü Jay Clayton ve Brent McIntosh tarafından Wall Street Journal’da kripto paralar ile ilgili düzenleme çağrısında bulunan bir makaleye tepki gösterdi ve konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

”Bir alıntıda “İnovasyon nadiren pürüzsüz veya öngörülebilir” diyor. Yenilik ve kâr açlığının asla giderilemeyeceği bir ekonomi sektörü olan finansal hizmetler endüstrisinde devam eden dijital bir devrimle birlikte hem aşırı düzenleme hem de yetersiz düzenleme konusunda ciddi bir risk var. Politika yapıcıların çabalarını mevcut finansal düzenlemeleri destekleyen temel hedeflere dayandırma noktasında istekli olmaları akıllıca olacaktır: Finansal istikrar, borç ve öz sermaye yelpazesinde derin ve verimli fonlama piyasaları ve dolandırıcılık ve yasadışı faaliyetlerin önlenmesi.”

Garlinghouse bunları ironik bulmanın yanı sıra ”hiç olmamasından iyidir” cevabını verdi.

Son olarak ABD Hükümeti düzenlemeleri gerçekleştirmek için pek kararlı gözüküyor. Geçen ay Biden yönetimi konuyla ilgili toplantı yapmıştı.

ABD cephesinde son olarak eski başkan Trump Bitcoin için ”dolandırıcılık” ifadesini kullandı ve ABD Doları için tehdit oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,786.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!