Ripple yöneticisi tarayıcılarda kullanılacak XRP ödeme platformunu duyurdu!

Ripple To işlemlerin "değersiz" olduğu iddialarına cevap vermek

Ripple yöneticisi, popüler web tarayıcılarında çalışacak XRP tabanlı bir ödeme platformu açıkladı.

Ürün müdürü RippleCraig DeWitt, blockchain ödemelerinde bir altyapı şirketi, artık herhangi bir ürünün XRP kullanılarak çevrimiçi olarak satın alınabileceğini belirtti.

Dewitt’in kişisel bir projesi olan Payburner, Chrome ve Brave web tarayıcılarında eklenti olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir XRP cüzdan.

Proje hakkında CoinDesk’e konuşan DeWitt, bu eklentinin Xpring’i geliştiren XRP ekosisteminin ne kadar büyüdüğüne bir örnek olduğunu söyledi. Bilindiği gibi Xpring, XRP ile çalışan yeni başlayanlara ve geliştiricilere araçlar ve fonlar sağlayan bir projedir. Şu anda beta sürümünde olan Payburner, kullanıcıların dünya çapında ve anında ödeme göndermesine ve almasına izin veriyor.

Programın beta sürümü, bankalar gibi kurumlar tarafından kullanılan ödemeler için kullanılan bir tanımlayıcı olan PayID’nin entegre edilmesiyle oluşturuldu.

Şifreli mesajlar ve PayID ağ çağrıları ile kişiden kişiye (P2P) ödeme istemek beta sürümünün yeni özellikleridir…

DeWitt ayrıca Payburner’ın XRP e-ticaret satışlarında yüzde 1 komisyonla gelir elde etmeyi planladığını belirtti.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.