Ripple XRP Satışlarında Düşüş

Ripple XRP Satışlarında Düşüş
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, 2020’nin ilk çeyreğinde en düşük XRP satışlarından birini yaşadığını bildirdi. Şirketin XRP satışları, bu çeyrekte 2019’un dördüncü çeyreğine göre yüzde 87 azaldı. Keskin düşüşün bir nedeni olarak,  kripto borsalarındaki XRP satışlarındaki duraklama gösteriliyor.

Ripple Blockchain altyapı ödeme şirketi, 2019’un ilk çeyreğinde 13.08 milyon $ ‘a kıyasla, önceki gün yayınlanan rapora göre, bu yılın ilk çeyreğinde toplam 1.75 milyon $ XRP sattı. Ripple fiyatlarının düşüşü olarak kripto para borsalarının yaşadığı kesintiler gösterilmekte.

Ripple, yalnızca “EMEA [Avrupa, Orta Doğu ve Afrika] ve Asya dahil stratejik bölgelerde ”, XRP satışları için OTC kanalına odaklandığını söyledi. Ripple, XRP satışlarından programlı satışlarını duraklattığı 2019’un üçüncü çeyreğinden bu yana düşmeye devam etti. 2019’un dördüncü çeyreğinde, toplam XRP satışları yüzde 80 azaldı.

XRP
Kaynak: Ripple

2019 yılının ikinci çeyreğine kadarki programlı satışlar, Ripple satış hacminin çoğunu oluşturdu. Ancak firma, şişirilmiş hacim raporları nedeniyle bu satışları bırakmaya karar verdi. Şirket bu yılın başlarında şu açıklamayı yaptı:

“Ripple”Sahte hacim gibi sektörde devam eden zorluklar göz önüne alındığında kriterlerini değerlendirmeye devam ediyor.”

Günümüze Kadarki En Düşük XRP Satışları

The Block’un araştırmasına göre, Ripple’2016’nın 4. çeyreğinde firma bu rakamları açıklamaya başladığından beri, 1. çeyrek satışları, en düşük satışlar olarak tanımlanabilir.

XRP
Kaynak: Blok

XRP satışları keskin bir düşüş gösterirken, XRP’nin fiyatı ilk çeyrekte yüzde 9 civarında düştü.

XRP Fiyatı

Öte yandan, XRP’nin küresel işlem hacmi 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 72 artarak 2019’un dördüncü çeyreğinde 17.24 milyar dolardan 29.68 milyar dolara yükseldi.

Ripple
Kaynak: Ripple

Şirket, “Müşteriler XRP’nin değerini önemli maliyet tasarrufları olarak görmeye devam ediyor. 2019’un 4. çeyreğinden 2020’ye kadar RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti işlem hacmini üçe katladı. ODL çözümü, sınır ötesi ödemeleri çözmek için XRP’yi kullanıyor.” dedi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!