Salı, Ocak 26, 2021

Ripple XRP , MoneyGram Sayesinde Ethereum ve Bitcoin’in İşlem Hacmini Geçti!

Ripple XRP

2019, kripto para sektörü ile geleneksel sektörler arasında oldukça az sayıda stratejik ortaklık olduğunu ve bu ortaklıkların sayısının sürekli arttığını gösterdi. Ripple XRP ve MoneyGram.

Ripple XRP ve MoneyGram

En popüler Kripto para – Ulusal şirket ilişkilerinden biri, Ripple ve çok uluslu ödeme devi MoneyGram International arasındaki ilişkidir. Görünüşe göre, ortaklık halihazırda meyvesini vermiş gibi görünüyor, çünkü XRP ’nin hacmi, kripto pazarındaki en büyük iki varlık olan Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ’un ( ETH ) üzerinde duruyor.

Anlaşmaya göre, hisse başına 4,10 ABD doları ödendi ve Ripple’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla, MoneyGram’ın ödeme işini, verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmak için kullanılıyordu. Ek olarak, Ripple artık MoneyGram’ın ortak hisselerinin yüzde 9,95’ine sahip.

ODL, ödeme şirketlerinin, sınır ötesi işlemleri geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve çok düşük masraflarla yapmalarını sağlar. Temel olarak, ODL XRP’yi kullanarak para birimi dönüştürmelerini kolaylaştırır.

MoneyGram, Meksika pezosunu içeren tüm sınır ötesi işlemlerinin% 10’unun ODL aracılığıyla yapıldığını açıkladı. 50 milyon Dolar ‘lık yatırım tamamlandı ve MoneyGram ODL ve XRP’yi günlük milyonlarca transfer için kullanıyor. XRP kullanımı hem BTC hem de ETH ’nin üzerinde seyrediyor.

Hareket önemli ölçüde karşılığını verdi. Zaman geçtikçe ve MoneyGram ODL kullanımını arttırdıkça, XRP ’yi tüm yıl boyunca yaşadığı durgunluktan çıkaracak son bileşen olabilir.

Ripple’da Yenilikler

En büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp kullanıcıları, artık Ripple XRP sayesinde hesaplarını anında ABD doları ile finanse edebiliyor. Avustralya merkezli FlashFX yeni Talep Üzerine Likidite (ODL) koridoru açtıktan sonra mümkün oldu. Daha önce bildirdiği gibi, Ripple Kasım ayında 300 müşteriyi aştı ve bu 2019 yılına kadar şirketin en güçlü yılı oldu. Şu an itibariyle, iki düzine şirket Ripple’ın sınır ötesi ödemeler için ODL çözümüne güveniyor. Müşterileri arasında FlashFX, goLance, Viamericas ve büyük para transfer şirketi MoneyGram bulunuyor. 

FlashFX’in CEO’su Nicolas Steiger, konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

RİPPLE’IN TALEP ÜZERİNE LİKİDİTE ÜRÜNÜNÜN İLK UYGULAYICILARINDAN BİRİ OLARAK, MÜŞTERİLERE YÖNELİK SINIR ÖTESİ ÖDEMELERİ YALNIZCA DRAMATİK BİR ŞEKİLDE İYİLEŞTİRMEKLE KALMAYIP, AYNI ZAMANDA ALT HATTIMIZI ETKİLEME POTANSİYELİNİ DE İLK ELDEN GÖRDÜK

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.57
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.70
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18