Ripple Son Üç Yılın En Düşük Seviyesi

Ripple Son Üç Yılın En Düşük Seviyesine Yaklaşıyor!

Güncellenme Tarihi

Ripple son üç yılın en düşük seviyesine yaklaşıyor. Yazım saati itibari ile 0.15 doların altına seyreden XRP fiyatı, geçtiğimiz hafta Mayıs 2017’den beri en düşük seviyesi olan 0,114 doları kaydetmişti. Hem Bitcoin hem de USD karşısında kripto para biriminin kötü giden performansı, yüksek riskli varlıklara olan iştahın giderek azalmasından kaynaklanıyor.

Ripple Son Üç Yılın En Düşük Seviyesi: XRP Dur Diyecek Gücü Bulamıyor!

2017 yılında yaşanan boğa piyasasından bu yana, XRP, SBI Holdings ve Moneygram gibi büyük finansal kurumlarla kurduğu yüksek profilli ortaklıklara rağmen güçlü bir ivme yakalamayı başaramadı.

Nisan 2018’de 1 dolarlık direnç seviyesini aşmasının ardından XRP bir daha bu seviyeye asla yaklaşamadı bile. Nisan 2018, Eylül 2018, Haziran 2019 ve Şubat 2020’de, XRP sırasıyla 1 dolar, 77 sent, 50 sent ve 35 senti tutunamadı. Bu da uzun bir ayı piyasasının önünü açtı.

Ripple Son 3 Yılın En Düşük Seviyesi
Ripple Son 3 Yıllık Grafik

2019’un dördüncü çeyreğinde Ripple, XRP satışlarını kurumlara ve kripto para biriminin borsalara dağıtımını önemli ölçüde eritti.

XRP Toparlanabilecek mi?

Tüm varlıkların kurumsal satışının günlük olarak hızla arttığı bu makro tabloda, XRP’de dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin ABD borsası ve küresel hisse senetleri toparlanana kadar kendine gelmesi ihtimaller dahilinde mümkün gözükmüyor.

Maliye politikaları ve büyük ölçekli teşvik paketleri yatırımcıların borsaya olan güvenini arttıramazken, kripto para piyasasının önümüzdeki birkaç ay daha durgun seyredeceği düşünülüyor.

ripple son 24 saat

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olarak kabul edilen XRP, son 24 saatte yüzde 6,24 oranında düşüş kaydetti ve yazım saati itibari ile 0.15 doların alt desteğinden işlem görmekte.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!