Ripple SEC Davasında Yeni Gelişme!

Ripple'dan Davaya Yanıt Geldi!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görünüşe göre SEC ile Ripple arasında devam eden davada bir gelişme olmadan bir gün geçmiyor.

Bir XRP sahibi olan John Deaton, mevcut davadaki diğer XRP Sahipleri adına müdahale etmek için bir talepte bulunduktan bir hafta sonra, hem davacılar hem de davalılar şimdi Hon’a ayrı mektuplarla aynı cevabı verdiler. Yargıç Analisa Torres. Söylemeye gerek yok, her iki taraf da karşıt beyan ve taleplerle çıktı.

Ripple Labs. SEC’in değiştirilmiş şikayeti ile uygunsuz bir şekilde açıklanan konuları “Açıklığa kavuşturmak için Müdahale edenlerin hareketlerine devam etmelerine izin verilmesi” konusunda anlaştılar.

San Francisco merkezli blockchain firmasına göre, müdahalecilerin SEC davasındaki netlik eksikliği konusundaki endişeleri “sağlam temellere dayanıyor. Sanıklar, Deaton’ın hareketine verdiği yanıtta, SEC’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki XRP ticaretini kapatma girişimlerinin belirsiz ve belki de kasıtlı olarak yanıltıcı olan bir sorumluluk teorisine dayandığını da savundu. Sonuç olarak;

“SEC, ikilemde bulunmaya devam ederse ve bu konularla ilgili tutumunu açıkça belirtmeyi reddederse, Müdahalecilerin bu davanın sonucuna olan ilgisi farklı olabilir. SEC’in pozisyonu ne olursa olsun, Davalılar Müdahalelerin Kural 24 uyarınca önergelerini sunmalarına itiraz etmezler.”

Aksine, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon, böyle bir müdahalenin “iddiaların çığ gibi yükselmesine ve neredeyse kesinlik, gereksiz gecikme, karmaşıklık ve kafa karışıklığı yaratacağını” iddia etti. SEC, Yargıç Torres’e yazdığı mektubunda, “taşınırların bir müdahalenin gereklerini yerine getiremeyeceğini” savundu ve düzenleyici kurum, mahkemelerin genel olarak bu tür hareketlere karşı karar verdiğini söyledi.

İddiaların SEC’in izni olmadan birleştirilmesinin veya koordinasyonunun ve egemen dokunulmazlığının böyle bir müdahaleyi engellediğini iddia eden ajans, savunmasını şu şekilde sonuçlandırdı:

“Mahkeme, Movants’ın müdahale etmesine izin verdiyse”, farklı bakış açılarına sahip tüm yatırımcıların ve halkın ilgili üyelerinin temeldeki eylemlere müdahale etmesine izin vermek mantıklı olacaktır.”

Yukarıda belirtilen müdahale talebinin arkasındaki adam olan John Deaton, ikisi tarafından cevaplar verilir verilmez konu hakkında hızlı bir şekilde yorum yaptı. Tweet attı,

Ripple ya da avukatlar ile ilgi ne yapmam gerektiğini söylemedim ancak bazılarınız yapmam gerektiğini tweetlediniz.

Fakat Ripple Avukatları yanıtlarında bir mesaj gönderdi. Müdahale olmasa da bizim için bir rol olabileceğini ima ettiler.

Yargıç Torres’e ilk hareketinde Deaton, XRP Sahiplerinin çıkarlarının “XRP sahiplerinin nesnel olarak güvenemeyeceği için “yeterince temsil edilmediğini” iddia etmişti.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 1.31dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!