arama

Ripple Mahkemesi Sonuçlandı!

Ripple mahkemesi

Ripple Mahkemesi – Ripple şirketinin menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğine yönelik başlatılan toplu dava süreci, bir süredir muallaktaydı fakat birçok yatırımcının gözü kulağı da tam olarak bu davanın nasıl sonuçlanacağındaydı. Ripple cephesi davanın zaman aşımından dolayı düşmesi gerektiğini savunsa da davadan kötü haber geldi.

Ripple Mahkemesi Sonucu İstenileni Vermedi

ABD Bölge Hakimi Phyllis Hamilton, 26 şubat çarşamba günü aldığı kararda XRP yatırımcılarının davalarının devam etmesi ve zaman aşımından dolayı kapatılmaması gerektiği kararını verdi.

Hamilton, davacıların federal yasalar kapsamında olan bazı iddialarının devam edeceğini belirtti. Buna rağmen California eyalet yasaları kapsamındaki bazı iddialarının ise düşürüldüğü bilgisi bildirildi. Davacılar 28 gün içinde düşürülen bazı iddiaları için temyize gidebilecekler.

ripple mahkemesi
Ripple Mahkemesi

Toplu dava sürecini başlatan XRP yatırımcısı Bradley Sostack’ın, müdafi taraf olan Ripple, Ripple’ın XRP II iştiraki ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın hazır bulunduğu ve ocak ayı ortalarında gerçekleştirilen duruşmanın devamı niteliğindeki karar da böylece çıkmış oldu.

Yargıç, Ripple’ın öne sürdüğü “davacılar yasal bitiş süresinden sonra dava açtılar” iddiasını ikna edici buldu. Buna rağmen Hamilton’un bu davanın federal kanunlara göre devam etmesinin önünde hiçbir engel bulunmadığını söylemesi ise Ripple için kötü bir haber oldu. Zira bu karar, yargı sürecini daha fazla uzamasına sebep olacak.

Ripple Mahkeme Süreci ile Artık Federal Mahkeme İlgilenecek

Çarşamba günü hakkında karara varılan iddia, Ripple tarafından ilk olarak 2019 yılının Ağustos ayında ortaya atılmıştı. Ünlü Ripple davası alınan bu karar ile birlikte artık ikinci yılına giriş yapmış oldu. Ripple’a açılan dava daha önce bölge mahkemesinde görülürken yeni karar ile beraber artık federal mahkemeye geçti.

ripple mahkemesi

Ripple, halihazırda bir kriz ile uğraşırken bu davadan gelen olumsuz sonuç yüzünden ciddi bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Ripple’ın en büyük ortaklarından olan MoneyGram’ın dördüncü çeyrek mali raporu, sosyal medyada firmaya karşı ciddi eleştiriler yapılmasına neden olmuştu. Zaten 50 milyon dolarlık yatırım yapılan MoneyGram’a ciddi bir zarar etmesine karşın 11,8 milyon dolarlık daha sermaye aktarılması, XRP yatırımcılarını sinirlendirdi. Ripple yöneticisi konu hakkında bir açıklama yapıp yatırımın nedenini belirtse de yatırımcılar ikna olmuşa benzemiyor ve tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

XRP fiyatı yazım saati itibari ile %3,72’lik düşüşe sahip ve kritik eşik olarak görülen 0,25 doların da altına gerilemiş durumda.Tam olarak fiyat 0.23 ABD doları.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap