Ripple Kurucu Ortağı McCaleb, Mayıs’ta XRP’lerini Nakde Çevirmeye Devam Etti!

Bir XRP veri sağlayıcısı olan XRPScan'a göre Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, Mayıs ayında 400 milyonun üzerinde XRP'yi nakde çevirdi.

ripple xrp
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

McCaleb’in “~tacostand” cüzdanına dayanarak, girişimcinin hala bakiyesinde toplam 617 milyon jetonu var.

2014 yılında McCaleb, açık kaynaklı bir blockchain ödeme hizmeti olan Stellar (XLM) üzerinde çalışmak için Ripple’dan ayrıldığı bilinmekte. Sonuç olarak, Ripple’ın kurucu ortağı olarak, ayrıldığında 8 milyardan fazla XRP’ye sahipti.

Her gün 1.8 milyon: RippleFounding ortağı geçen ay 54 milyon XRP sattı

Ayrıca milyarder, XRP yatırımcıları için, bir forumda, aldığı fonları satmayı planladığını zaten belirtti. McCaleb, 8 milyarın bir kısmını Give Directly, Literacy Bridge ve diğerleri gibi hayır kurumlarına bağışladı.

Bununla birlikte, zaman zaman XRP satıyor. Verilere göre her XRP tokeninin şu anda 0,98 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, yakın zamanda tahmini 433 milyon dolar sattığını gösteriyor.

McCaleb’in devasa XRP satışları, Ripple geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davası üzerinde büyük bir satış sağladıktan sonra bile durmadı. Not olarak, SEC, Ripple’ın iddia edilen 1,3 milyar kayıt dışı menkul kıymetine karşı dava açtı.

Bunun dışında, XRP’nin fiyatı, Bitcoin’in karbon ayak izini çevreleyen son endişelerden de etkilendi. Bazı yatırımcılar daha enerji verimli kripto para birimlerine yöneldiğinden, Ripple 2030’un sonlarına kadar karbon nötr olmayı planlıyor.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.789227dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!