Pazartesi, Ocak 18, 2021

Ripple Kıyamet senaryosu: XRP değersiz hale gelebilir!

Ripple Şirket, Fnans piyasası düzenleyicisi US Securities tarafından dava edildiğinden ve borsa Komisyon (SEC), yerel tokenin XRP’nin fiyatı paramparça oldu. Coinotag Markets verilerine göre XRP fiyatı, Son 24 saatte yüzde 29,5 civarında değer kaybederek 0,25 dolara düştü. Bazı uzmanlar, XRP’nin değersiz olacağı felaket senaryoları çiziyor.

SEC davaları, XRP fiyatı düşüyor

Daha önce Coinotag tarafından bildirildiği gibi, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC); Ripple Şirket resmi olarak CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen hakkında şikayet ettiğini açıkladı.

XRP fiyatı bu gelişmeden doğrudan etkilendi, Ripple Aleyhine dava açılacağının teyit edilmesinin ardından üç gün içinde yüzde 41 oranında değer kaybı görüldü. Aslında XRP ticareti bazı küçük borsalarda durduruldu.

Bloomberg HT’nin raporu, Analistlerin ve tüccarların yorumlarını içeriyor ve “eğer durum SEC lehine sonuçlanırsa XRP piyasası kuruyabilir ve fiyatlar olumsuz etkilenebilir”. Öte yandan Brad Garlinghouse’dan San Francisco merkezli RippleCEO, Davanın “genel kripto para birimi topluluğuna yönelik bir saldırı” olduğunu savundu.

Söz konusu durumda XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı tartışılıyor. Bazı uzmanlara göre davanın yıllarca sürmesi muhtemel. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu kanıtlanırsa, Kripto para alım satım platformlarının çoğu, menkul kıymetler hizmet lisansına sahip olmadıkları için kripto para birimini listelemeyi bırakabilir.

Messari araştırma analisti Ryan Watkins’in sözlerini içeren Bloomberg HT raporunda, Birçok kripto para birimi platformu XRP’yi listelemeyi bırakabilir ve böyle bir senaryoda Ripple Fiyatın “çok sert düşeceği” bildirildi.

Tritum CEO’su John Willock, “XRP bir güvenlik olarak tanımlanırsa, Birçok platform ve sektör katılımcısı için ticarete konu olmayan bir varlık olabilir.”

7 günde yaklaşık %68 değer kaybı

XRP / USD çifti için 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

17 Aralık’ta 0,6599 dolara yükselen XRP fiyatı bir süre sabit kaldı, Ancak dava sürecinden sonra çok keskin bir düşüş gördü.

Kısa bir süreliğine de olsa 24 Aralık’ta 0,20982 $ fiyatla el değiştirdi. Bu dönemde yüzde 68 düşüş yaşandı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.10
  THYAO.IS₺13.12
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.04