Pazar, Mart 7, 2021

Ripple Florida’da Menkul Kıymet Yasalarını İhlal Eden Başka Bir Davayla Karşı Karşıya

Ripple’ın en erken XRP alıcısı olduğunu iddia eden Tyler Toomey tarafından yapılan bir mahkeme dosyasında, Florida’daki güvenlik yasalarını ihlal ettiği için başka bir davayla karşı karşıya. Mahkeme dosyası, davadaki davacının, XRP’yi perakende yatırımcılara sunarak Florida Menkul Kıymetler ve Yatırımcı Koruma Yasası’nı ihlal etmekle suçladığını ortaya çıkardı.

Dava ayrıca şu anki CEO Brad Garlinghouse’u davada bireysel bir davalı olarak adlandırıyor ve onu piyasadaki tokenı yükselmeye devam ettirmek için hipnotize ederken XRP hissesini satmakla suçluyor. Mahkeme belgesinde,

Garlinghouse, Nisan 2017 ile en az Aralık 2019 arasında çeşitli zamanlarda XRP satışlarını durdurdu çünkü XRP’nin piyasa fiyatı düştü ve XRP’nin piyasa fiyatını düşürmekten kaçınmaya çalışıyordu.

Kripto borsalarının ve platformların çoğunluğu XRP’yi platformlarından çıkardığı için dava, ABD’deki XRP piyasasında aşağı yönlü bir etki yarattı.

Ripple ABD Dışında Bir Fintech Geleceği İnşa Etmek İstiyor

SEC davası Ripple ABD’nin önde gelen fintech şirketlerinden biri olarak konumunu zayıflattı, ancak kilit stratejik ortakları, havale ve ticaret hacminin çoğunun ABD dışından geldiğini, dolayısıyla davadaki karar aleyhine olsa bile, firma ABD dışında faaliyetlerine devam edebilir.

Ripple , geleneksel bankacılık sistemlerini kullanırken ortaya çıkan maliyetin bir kısmıyla anında sınır ötesi işlemi kolaylaştırmak için şu anda RippleNet teknolojisini kullanan 200’den fazla bankacılık ortağıyla önde gelen sınır ötesi havale çözümü sağlayıcısıdır. Asya Pasifik bölgesi, bir ticaret koridorunun yanı sıra en önemli havale alanlarından biridir ve Fintech’i dahil etme acelesine bakmaktadır. Ripple ABD’deki dava sorunlarına rağmen lider fintech çözüm sağlayıcısı olmak için çok iyi konumlanmış durumda.

En son örnek Lulu borsa BAE ile ortaklığını açıklayan Ripple bugün ve BAE ile Hindistan arasında sorunsuz bir işlemi kolaylaştırmak için sınır ötesi havale çözümünü kullanacaktı.

Blockchain ile ilgilenen bir NJ avukatı olan Joseph Hynes, bu gibi ortaklığın SEC davasındaki kusurlara işaret ettiğine dikkat çekti:

Bunlar, bir SEC davasından sonra görmek isteyeceğiniz türden adımlar – büyüme (yaşam anlamına gelir). Pek çok insan “bu XRP kullanıyor mu?” Diye soracak, ancak bu nokta eksik. Gerçek soru “XRP kullanabilir mi?” Cevap evet ve önemli olan tek şey bu.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22