bitcoin litecoin btc ltc

Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’lerini (BTC) Neden Satıyor?

Eski finansal sistemin başarısızlığına tanık olduktan sonra Satoshi Nakamoto, 11 yıl önce Bitcoin’i yaratmıştı. Yine de, herkes Bitcoin’in vaat ettiği finansal ütopya kavramının hayranıdır denilemez. Örneğin ABD Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerine pek dostane bakmıyor. Bu kişilerin arasında Mark Cuban ve Warren Buffett gibi milyarderler de var.

Reklam
binance

Kripto para alanı dışındaki birisinin, lider kripto para biriminin üzerine çamur atmaya çalışması sürpriz değil. Ancak bunu bir endüstri lideri yaptığında, bu olay ses getirir. Birkaç saat önce bazı kripto para meraklıları ile Twitter’da yaptığı konuşmada Ripple CTO’su David Schwartz, yıllardan beri Bitcoin stoklarını boşalttığını açıkladı.

Reklam

Schwartz; milyonlarca BTC’ye sahip olmadığını belirtti. Blockstream CEO’su Adam Back’in hala Bitcoin yanlısı olup olmadığı, ayrıca BTC’yi satın almak için XRP satıp satmadığı sorulduğunda Schwartz; bu sorulara kocaman bir hayır diyerek cevap verdi.

Amiral gemisi olarak adlandırılan kripto para birimi yükselişe devam ederken, dijital varlıkla ilişkisindeki “risk seviyesi” nedeniyle Schwartz, paralarını son birkaç yıldır yavaş yavaş sattığını açıkladı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.