Pazartesi, Ocak 18, 2021

Ripple CTO, bankaların XRPL’de stabilcoin çıkarabileceğini söyledi

Geçen hafta, Ripple şirketi XRP’nin CBDC’ler arasında bir ‘köprü varlık’ olarak kullanılması için bir örnek oluşturdu ve bu hafta şirket, XRP Ledger’da (XRPL) stabilcoin ihraç etmek için bir dava açtı.

OCC’nin bankalara halka açık blok zincirlerinde stabilcoinleri destekleme izni veren kararını kabul ederek, Ripple CTO David Schwartz, XRPL’nin stabilcoin ihraçını desteklemek için kullanılabileceğini belirtti.

XRPL’nin, Verilen Para Birimleri adı verilen benzersiz, değiştirilebilir bir token işlevselliği ile stabilcoin basımını destekleyebileceğini özetliyor.

Bir blogda, “Verilen Para Birimleri ideal bir stabilcoin platformu olacak şekilde tasarlandı ve düzenleyici için, stabilcoinler de dahil olmak üzere herhangi bir varlığı oluşturmayı, yayınlamayı ve yönetmeyi kolaylaştıran basit ama zengin yönetim işlevselliği sağlıyor.” Diyor.

Sertifikayı veren bankanın bir XRPL düğümüne bağlanarak XRP Ledger’a bağlanması gerekecektir.

Daha sonra, veren banka onları desteklemek için depozitolar alırken, istikrarlı paralar oluşturan basit, defter üzerinde işlem yoluyla bir stabilcoin çıkarılabilir.

Çok varlıklı bir gelecek öngören Schwartz, XRPL’nin, kendi doğal XRP’si gibi tarafsız, karşı taraf içermeyen dijital varlıkların sabit paralar dahil “ihraç edilen varlıklar” arasında sorunsuz bir şekilde takas edilmesini sağlayan entegre bir merkezi olmayan borsaya (DEX) sahip olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, XRP’nin geleceği, bu aşamada büyük ölçüde belirsizliğini koruyor. Ripple SEC’den XRP’nin para birimi olarak kullanımını sorgulayan ve XRP’nin aslında ‘kayıtsız bir güvenlik aracı’ olduğunu iddia eden suçlamalarla karşı karşıya.

CEO Brad Garlinghouse’a göre, Ripple ilk yanıtlarını birkaç hafta içinde sunacaklar. “İşler sessiz görünebilir, ancak perde arkasında pek çok şey oluyor” dedi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.14
  THYAO.IS₺13.13
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.28
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22