Perşembe, Şubat 25, 2021

Ripple anlaşma için Yüksek Mahkemeye gitmeyecek

Anderson Kill’in ortağı Stephen Pally’ye göre SEC ve Ripple davanın Yargıtay’a gitmesi olası değildir. Ripple’nin kurucuları, “davanın korkunçluk düzeyini” gösteriyor.

“Zincirsiz” podcast’in son bölümünde Laura Shin, Anderson Kill’in ortağı olan avukatlar Stephen Pally ve BSV Law’un ortağı Gabriel Shapiro ile SEC’in aleyhine açılan davası hakkında konuştu. Ripple Labs ve kurucuları. Podcast de yaptığı açıklamalarda, her iki avukat da “davanın korkunçluk düzeyinin” benzer davalardan farklı olduğu konusunda hemfikirdi.

İlk kez ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC) da kuruculara dava açtı. SEC’in Kik ve Telegram aleyhindeki önceki menkul kıymet davalarında ne Ted Livingston ne de Durov kardeşler SEC’den herhangi bir işlemle karşı karşıya kalmamıştı. Brad Garlinghouse ve Chris Larson davasında Palley, SEC’in “600 milyon dolar kazandıkları” için kendilerine karşı dava açtığını düşünüyor. Dolayısıyla, SEC daha küçük yatırımcılara dağıtmak için “parayı geri almaya” çalışıyorsa, iki kurucunun fonlarını alması gerekir.

Öte yandan, SEC de dava açmaktan kaçındı. Ripple Bu akla gelebilecek bir senaryo olmasına rağmen, yatırımcılardan bilgi alıkoyma veya içeriden ticaret gibi “dolandırıcılık” olduğunu iddia etti. Shapiro, bu bağlamda bunun yalnızca davayı karmaşıklaştıracağını belirtti, ancak SEC’in bunu yapmamasının nedeni bu olabilir:

Bir dolandırıcılık davası açma olasılığı vardı. Bu çok daha zor. […] Gerekmediği halde daha zayıf bir iddia getirerek neden suları bulandırsın?

Yargıtay’daki dava “olası değil”

Her iki avukat da aralarında bazı “bilgi asimetrisi” olduğu konusunda hemfikir olduklarını belirtti. Gabriel Shapiro, eğer Ripple halka açık bir şirket olsaydı, Garlinghouse ve Larsen, satışlarını halka karşı şeffaf olmak için SEC’e Bölüm 16 (b) raporunda sunmak zorunda kalacaklardı. Shapiro ayrıca şunları söyledi:

Tipik bir menkul kıymette tipik bir yatırımcının sahip olacağı tüm bu korumalar, XRP sahipleri mahrum kaldı. Öyleyse, XRP bir menkul kıymet ise, bu tür bir açıklamaya sahip olmadan, nispeten konuşursak nasıl kaybettiklerini görebilirsiniz.

Palley, son iki yıla şunu ekledi: Ripple Soruşturma altında olduklarını biliyorlardı. Onlar da söylendiğini biliyorlardı, sanırım XRP’nin muhtemelen bir menkul kıymet olduğu hukuk firmalarının 2 farklı notunda belirtti. Ve halk bunu bilmiyordu. ”

Shapiro, XRP defterini merkezi olarak sınıflandıran Bern Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmayı da hatırlattı. Kripto avukatına göre, hemen hemen her düğümde Ripple Benzersiz Düğüm Listesi (UNL) için şirket tarafından ödeme yapıldı: “Bağımsız olduğunu iddia eden yalnızca bir tane var.”

Sanırım davanın nihayetinde çözülmesi gerekiyor. Yargıtay’a kadar gideceğini sanmıyorum. Dokuzuncu Devre’ye kadar götürürlerse, muhtemelen kaybedecekler. […] Yasayı değiştirmek ve dijital varlıklara bakış açımızı değiştirmek için bir dava açacak olsaydım, bu o değildi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.60
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60