Perşembe, Şubat 25, 2021

Rekor kıran Ethereum fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

Ethereum ağının yerel kripto para birimi Ether (ETH) 25 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En büyük altcoin pozisyonu olan Ether, 2018’in başındaki önceki rekor seviyesinden sonra uzun bir düşüş trendine girdi ve 2019’a kadar her zaman değer kaybetti. Özellikle 2020’de merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki patlama ile, Ether fiyatı da yükseldi.

2018 başında 1.440 dolar olan rekor fiyat 26 Ocak itibariyle 1311 dolara yükseldi.

Ethereum üzerinde uygulama geliştirenlerin payı büyük

Ethereum için kripto para topluluğu umutla bakıyor. Set Protocol’de uzun süredir bir Ether yatırımcısı ve pazarlama yöneticisi olan Anthony Sassano, kripto para biriminin üç yıl içindeki büyümesini vurguladı. Ethereum ekosistemindeki geliştiriciler buna önemli bir katkı yaptı. Ve açıklamasına devam etti:

“Buna inanmak zor olabilir, ancak ETH fiyatındaki artışın bu kadar baş döndürücü olmasının ana nedeni kar değil. Gerçek şu ki, birçok Ethereum topluluğu üyesi, acımasız bir ayı piyasası hüküm sürerken bile, üç yıldır projeler geliştirmeye devam ediyor. . Ve şimdi ödüllendiriliyorlar.”

Ether şimdi ne yapıyor?

Zincir üzerindeki veriler, ETH fiyat rallisinin yeni başlayabileceğine dair ipuçları sağlar.

Santiment araştırmacılarına göre, Ethereum’daki proje geliştirme faaliyetleri ile ETH’nin fiyatı arasında bir korelasyon vardı.

Bu eğilim, devam eden ETH rallisinin güçlü temellere sahip olduğunu ve geliştiricilerin çok ilgisini çektiğini ortaya koyuyor. Sonuç olarak, sürdürülebilirlik artıyor.

Bir kripto para birimi yatırımcısı olan Alex Saunders, çoğu insanın Ethereum hakkında olumlu olduğunu söyledi.

“2 yıl önce ETH’nin fiyatı dokuz ayda yüzde 90 düştü ve 80 dolara ulaştı. […] Şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştık. Ağ etkileri inkar edilemez ve çoğu uzman bunun en değerli olanlardan biri olduğu konusunda hemfikir. Onu seviyorum.”

Öngörülebilir gelecekte, ETH için iki senaryo var: Şubat ayında CME vadeli işlemlerine ETH eklenecek ve büyük kurumsal sermaye girişi sayesinde fiyat yükselebilir.

Öte yandan, ETH / BTC paritesinin ivmesi yavaşlarsa, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra düşebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,607.42dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.60
  THYAO.IS₺13.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.24
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.28