Cumartesi, Kasım 28, 2020

Regülatörden Kripto borsalarına iyi haber

ABD Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC), Kripto para birimi endüstrisine benzer yasal endüstrilerin kara listeye alınmasını durduracak yeni bir kural önerdi.

OCC tarafından bir gün önce yapılan kural önerisine ilişkin basın açıklamasında, “Bankalar, tüm müşteri kategorilerini veya sınıflarını etkileyen büyük ölçekli kararlar yerine; Hizmetler, bireysel müşterilerin risk değerlendirmelerine dayalı olarak sermaye ve krediye erişim sağlamalıdır şeklinde açıklama yer aldı

Bankaların bireylerin veya işletmelerin bankacılık hizmetlerine erişimini kısıtlamasını engelleyecek. Bankalar, ürünlerini hizmet verdikleri toplumdaki herkesin kullanımına sunmak zorunda kalacak. Ancak, Güvenilirlik, ödeme gücü ve diğer risk temelli faktörlere dayalı olarak hizmet reddedilmesi yapılabilir.

Kripto para şirketleri, özellikle kripto para borsaları, Amerikan bankacılık kurumlarıyla çalışma konusunda zorluk yaşıyor. Şimdiye kadar birçok bankacılık kurumu bu konuda hisse senedi piyasalarına birçok engel koymuştur. Örneğin Wells Fargo, bir zamanlar Bitfinex’in banka hesaplarını kapatmıştı. Capital One gümüş veya Bitcoin satan bir şirketin hesabını bloke etti.

Teklif 4 Ocak 2021’e kadar kamuoyunun incelemesine açık olacak

OCC’nin başkanı, Daha önce Coinbase’de Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmış olan Brian Brooks’dur. Brooks, OCC’de başladıktan sonra, Kurum müşterileri adına kripto para tutabilmeleri için bankalara yeşil ışık yaktı. Daha sonra başka bir karar alan OCC, Bu kez bankaların istikrarlı kripto ihraç edenler için rezerv fon tutabileceğini bildirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,164.93dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09