Cuma, Şubat 26, 2021

Reddit’in Ethereum Vakfı ile ortaklığından ne beklenebilir?

Popüler sosyal medya platformu Reddit, Reddit’in ilk blockchain ortaklığını kuran geliştirme ile Ethereum Vakfı ile bir ortaklık açıkladıktan sonra bugün haberlerde yer aldı.

Bunun arkasındaki amaç, Ethereum ekosistemi için ölçeklendirme sürecini ve kaynaklarını hızlandırmak ve blok zinciri teknolojisinin değerini Reddit’in günlük 50 milyondan fazla aktif kullanıcıdan oluşan topluluğuna getirmektir. Ethereum subreddit’te duyuruyu yapan Reddit yöneticisi u / jarins’e göre,

“Ortaklığımızın bu yeni aşamasında, acil çabalar Ethereum’u Reddit ölçekli üretime getirmeye odaklanacak.”

Aslında, Ethereum ile işbirliği, Reddit’in Ethereum ağına dayanan bir özellik olan Community Points’i tanıttığı geçen yıla dayanıyor. Bu özellik şu anda r / KriptoParalar ve r / FortNiteBR’de, kullanıcıların birbirlerini “kaliteli gönderiler” için ödüllendirdikleri ve daha sonra Ethereum’un Rinkeby testnet’inde ERC-20 tokenleri olarak depolanan alt dizinlerde test ediliyor.

Ethereum Reddit Topluluğunda benimsenecek mi ?

Birçoğuna göre, bu hareket Ethereum’un Reddit topluluğundan daha fazla benimsenmesini sağlayabilir ve uzun vadede ETH için inanılmaz derecede yükseliş sağlayabilir.

İlginç bir şekilde, Topluluk Puanları Reddit’te ilk yayınlandığında, popüler Ethereum savunucusu Ryan Sean Adams, yorum yaptı Twitter’da “Ethereum İnternetin mülkiyet hakları sistemidir.”

Topluluk Puanları DeFi uyumlu ERC-20 tokenları olduğundan, bunun DeFi’nin kullanıcı büyümesini önemli ölçüde artırabileceğini de öne sürdü.

Aksine, bu iddialara itiraz eden pek çok kişi vardı, özellikle de DeFi’nin bilgisi, Redditors bir yana, kripto alanının kendi içindeki sadece birkaç kişiyle sınırlı olduğu için.

Dahası, DeFi’nin hala birlikte çalışabilirlik ve likidite ile ilgili önemli sorunları var ve bunların tümü muhtemelen ana piyasayı veya geleneksel kullanıcıları hedefleyebilmek için acil düzeltmeye ihtiyaç duyuyor.

Bunun Reddit’e atfedilip atfedilemeyeceğine bakılmaksızın, gerçek şu ki, DeFi’deki TVL bu duyuru tarihinde 825 milyon dolardan, basın zamanında 25 milyar doların üzerine çıktı.

Ethereum şu anda bir Katman 2 POS ağına ölçeklendirme sürecinde. Uygun Katman 2 çözümleri devreye girene kadar, Ethereum’un kapasitesi önemli ölçüde sınırlı kalacak ve Reddit’in 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip kullanıcı tabanının tamamını idare etmesi pek olası değil.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra manşetlere çıktı ve kripto bu hafta başında 1.473 doları geçti.

Reddit de, GameStop ve diğer hisse senedi fiyatlarındaki çılgınca artıştan WallStreetBets adlı bir alt dizide yatırımcılar tarafından hızlı bir şekilde satın alındıktan sonra haberlerde yer aldı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,700.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98