Cumartesi, Kasım 28, 2020

Raoul Pal: Altın yatırımcıları Bitcoin’e yön verecek!

Real Vision’ın ünlü ekonomisti, yatırımcısı ve CEO’su Raoul Pal, ay başından bu yana yüzde 33 fiyat artışı elde eden Bitcoin için sağlam bir yorum yaptı ve altın yatırımcısının yakında Bitcoin’e yöneleceğini belirtti.

Son ayların en büyük kripto parası; Altın, dolar, ABD borsası ve büyük teknoloji şirketlerinden daha iyi performans gösteriyor. Pek çok uzmana göre, şu anda erken döneminde olan ve yavaş yavaş bir değer saklama aracı olarak görülmeye başlayan BTC, önümüzdeki dönemlerde ciddi bir artış potansiyeline sahip.

Hem kâr hem de koruma …

Ancak bazı kurumlar BTC’ye bu şekilde bakmıyor. Onlara göre Bitcoin’in amacı basit… Bu; enflasyona karşı korumak için. Bu tür varlıklar, kurumlar için para üretmeyi amaçlamaz, yalnızca portföyleri korur ve açıkça sigorta görevi görür. Ancak kendine özgü yapısı ile Bitcoin hem bir koruma hem de para kazanma (değerleme) aracıdır.

Ana akım adaptasyon hala erken

BTC’nin enflasyona karşı koruma olmasının en büyük nedeni, 21 milyonluk arzıyla biliniyor. Kayıp ve geri dönüşü olmayan BTC’ler göz önüne alındığında bile, bu arz şimdi 16-17 milyona düştü … En büyük kripto para birimi, hala erken dönemini yaşarken keskin artışlar görebilir. Ana akım benimseme hala tam olarak kurulmadığından, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde fiyat açısından değer kazanması çok muhtemel.

MicroStrategy kapıyı açtı

Yaz aylarında büyük miktarlarda Bitcoin satın alan MicroStrategy’den önce böyle bir politika izleyen büyük şirketler yoktu. Ancak MicroStrategy’nin yankılanan hamlesinin ardından önce Square ve ardından Stone Ridge, piyasa değerleri milyarlarca dolar ile ölçülen Bitcoin’i satın aldı.

“Bitcoin her şeyi bir kara delik gibi yutar”

Bitcoin’deki tüm bu gelişmelere bakıldığında en büyük kripto para biriminin ciddi bir ivme yakaladığı görülüyor. Bu ivmeye güvenen Pal, altın yatırımcısının muhtemelen BTC’ye geçeceğine de dikkat çekiyor:

“Bitcoin, etrafındaki her şeyi emen ve yutan bir kara deliğe dönüştü. Önümüzdeki 18 ay boyunca bu kelimeleri çok duyacaksınız. Görüyorsunuz, Bitcoin altına karşı her geçen gün güçleniyor. Altın yatırımcısı BTC’ye geçecek “

BTC’nin çoğu varlık sınıfından daha iyi performans gösterdiğini belirten Pal, en büyük kripto para biriminin son performansını çok baskın ve her şeyi kapsayan bir performans olarak tanımlıyor.

“Başka bir varlığa yatırım yapmayı anlamsız hale getiriyor”

Başarılı yatırımcı, kariyeri boyunca Bitcoin gibi bir varlık görmediğini belirtti:

“Bitcoin’in bu performansı o kadar baskın ve öylesine ezici ki, her varlık için yaratılan hikayeleri unutup bitirmenize neden olacak. Kariyerimde başka bir varlığa yatırım yapmayı tamamen anlamsız kılan başka bir yatırım aracı görmedim.”

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09