Protestocular Uber’in ırkçılık karşıtı reklam panolarına ‘ikiyüzlü ve saldırgan’ yanıtı verdi! UBER Hisseleri nasıl etkilenecek? İşte Detaylar

Robyn Beck / AFP, Getty Images aracılığıyla

Kasım seçimleri yaklaşırken, araç çağıran sürücüler Uber, Lyft, DoorDash ve Instacart tarafından desteklenen California oylama girişimi Önerme 22’yi protesto ediyor.

Sürücüler ve destekçiler Oakland, Kaliforniya’da bir araya geldi. Çarşamba günü, Uber Technologies Inc.’i ülke çapında 13 büyük şehirde kurduğu ırkçılık karşıtı reklam panoları için kınadı ve şirketi, sürücüleri çalışan olarak sınıflandırmasını gerektiren bir Kaliforniya oy pusulası tedbiriyle mücadele ederken ikiyüzlü olarak nitelendirdi.

Sürücüler ve aktivistler, “Irkçılığa tahammül ediyorsanız, Uber’i silin” yazan reklam panolarını protesto etmek için, “Irksal adaleti destekliyorsanız, Prop 22’ye hayır oyu verin” yazan kendi tabelalarını taşıdılar.

Protesto organizatörleri, şirketin orantısız bir şekilde göçmen ve azınlık olan sürücülere fayda sağlamayı reddetmesi nedeniyle şirketin ilan tahtası kampanyasının “samimiyetsiz” olduğunu söyledi. UC Santa Cruz Sosyal Dönüşüm Enstitüsü ve bazı savunuculuk grubu ortakları tarafından yapılan ve San Francisco’daki sürücülerin% 78’inin “renkli insanlar” olduğunu gösteren en az bir araştırmaya atıfta bulundular. UnidosUS tarafından yapılan başka bir anket, ülkedeki Latinlerin% 40’ının bir tür konser işi yaptığını ortaya koydu.

Oakland’dan bir Uber sürücüsü ve We Drive Progress üyesi olan Mekela Edwards, “Bu reklam panoları ikiyüzlü ve saldırgan, ancak gerçek şu ki Uber ve Lyft yıllardır sürücüleri sömürüyor ve haklarımızı ihlal ediyor” dedi. “Prop. 22, zengin CEO’ları daha zengin hale getirmek için yazılmıştır ve benim gibi çalışanlar, yarıya inmek için iki kat daha fazla çalışıyorlar. “

Oakland Şehir Meclisi için aday olan bir konut aktivisti Carroll Fife, protestoda “Emeklerimizi servetleri için kullanıyorlar” dedi.

İlan tahtasını işaret ederek, “bu çılgınlık” dedi.

Bir Uber UBER, +% 2,01 sözcüsü, şirketin yorum yapmadığını söyledi, ancak 22’de Evet kampanyası, bir sivil haklar örgütü olan Ulusal Eylem Ağı’nın Sacramento bölüm başkanı Tecoy Porter’dan bir açıklama gönderdi: “Prop 22’ye karşı, Sacramento politikacıları ve onların özel çıkarlarını destekleyenler, sadece bu sürücülerin isteklerine karşı gelmekle kalmıyor, aynı zamanda renkli sürücülerin elinde tuttuğu yüz binlerce işi feda etmeye de hazırlar. “

Kasım ayında sandıkta çıkacak olan Öneri 22, şirketlerin sürücülerini ve teslimat işçilerini bağımsız yükleniciler yerine çalışan olarak sınıflandırmalarını gerektiren bir Kaliforniya yasasına uymak zorunda kalmadan dev şirketleri muaf tutmayı amaçlıyor. Bunun yerine, tedbir sürücülere tam çalışanlara sağlanan faydaların ve korumaların dışında kalan ek faydalar sağlayacaktır. Los Angeles Times, bu hafta Uber, Lyft Inc. LYFT,% -0.76, DoorDash Inc. ve Instacart tarafından harcanan 181.4 milyon $ ‘ın, girişimi California tarihindeki en maliyetli hale getirdiğini bildirdi.

Uber, Washington ve Martin Luther King Jr.’ın ünlü “Bir Hayalim Var” konuşmasında Mart ayının 57. yıldönümü olan 28 Ağustos’ta ilan tahtası kampanyasını başlattı. Aynı zamanda şirket, önümüzdeki iki yıl içinde Siyahların sahip olduğu işletmeleri desteklemek için 10 milyon dolar taahhüt etti ve 2020’ye kadar Siyahların sahip olduğu restoranlar için sıfır teslimat ücretini ve diğer ırkçılık ve öz sermaye taahhütlerini uzattı.

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.