Profesyonel yatırımcılar, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen satın almaya devam ediyor

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, son 48 saatte 13.360 dolar kaybetti ve 2.6 milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmesi tasfiye edildi. Hesaba altcoinler eklendiğinde, tasfiye edilen miktar 5,9 milyar dolara ulaşıyor.

21 Şubat’ta rekor kıran 19,5 milyar dolara ulaşan açık pozisyon 16,5 milyar dolara düştü. Bu, kapatılan kaldıraçlı pozisyonların yarısının yeniden açıldığı anlamına gelir.

Büyük yatırımcıların long-short pozisyon verilerine ve çeşitli fonlama oranı göstergelerine göre en büyük darbeyi bireysel yatırımcılar aldı.

Büyük yatırımcılar dipten satın aldı

Büyük yatırımcıların long-short pozisyon göstergesi, spot, marj, sürekli vadeli ve vadeli işlem sözleşmeleri dahil olmak üzere müşterilerin konsolide pozisyonları kullanılarak hesaplanır. Vadeli işlem primi veya opsiyon eğrisi göstergelerinin aksine, bu ölçü profesyonel tüccarların etkin net pozisyonlarının daha geniş bir görünümünü sunar.

Huobi’de büyük yatırımcıların 20 Şubat’ta 0,81 olan uzun-kısa pozisyon oranı, yüzde 19 ile açık pozisyonların üstünlüğünü ortaya koyuyor. Önümüzdeki 48 saat içinde bu oran 0,95’e çıkarak satın alma işleminin sürdüğüne işaret etti.

OKEx’te, üç gün önce 0,86 olan ve yüzde 14 daha fazla kısa pozisyona sahip olan gösterge, bu süre zarfında yüzde 69 daha fazla alıcı oldu.

Son olarak, Binance’de 1.36 olan ve uzun pozisyonların baskın olduğu bu oran şu anda 1.23.

Genel olarak büyük yatırımcıların 20 Şubat’ta 1,01 olan ortalama long-short pozisyon oranı üç günde 1,37’ye yükseldi. Bu da gösteriyor ki, arbitrajdan yararlanan yatırımcılar ve balinalar bu tasfiyeler sırasında long pozisyonlarını artırdı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 55,043.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!