PrimeXBT Baş Analisti Kim Chua: BTC Neden Teşvik Paketi Haberlerine Rağmen Yeni Bir Yükseliş Yapmıyor

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya’nın çoğu hala Covıd-19’un etkisini hesaba kattığı ve çözümleri için çalışmalar yaptığı bir zamanda ve Covıd-19’un ekonomide ters tepki yaratması yeni ekonomik çalışmaları da beraberinde getirdi. Covıd-19 mücadele stratejileri piyasalarda her zaman olacaktır.

ABD, yeni yönetimi altında önerilen ekonomik teşvik paketinin 1.9 trilyon dolara kadar çıkarması ile birlikte teşvik programları hakkında çok daha fazla inceleme gördü. Teorik olarak, bu tür bir ekonomik destek ABD Doları’nın gücü için olumlu değil, ancak PrimeXBT analisti Kim Chua, para biriminin önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha büyük bir yukarı yönlü görünüşte olduğuna inanıyor.

DXY Güçlü Görünüyor

ABD’den daha fazla teşvik paketi açıklaması gelse de, USD 2021’e daha güçlü başladı ve grafik görünümü olarak, USD dolar endeksi (DXY), ters bir baş ve omuzlar kırılmasını resmetti. Chua, oldukça yükselen bir oluşum olduğunu açıkladı.

91’in boyun çizgisi kırıldı ve bununla DXY,
92.5’lik kırılım hedefi ile 93 ve ötesine götürebilir. Üstelik USD 2020’de en kısa vadeli varlık olduğu için,
Tüccarlar short pozisyonlarını kapatmak için acele ederse DXY daha yüksek toparlanabilir ve potansiyel olarak güçlü DXY getirebilir.

Çok fazla kötü haber olmadıkça veya ABD teşviki sürdürüldükçe 93 ile 94.5 bölgesi, DXY’nin yükselişini kontrol altında tutmak için güçlü bir direnç oluşturmalıdır.

TARİH TEKERRÜR EDİYOR MU?

Covid-19 salgını sırasında önerilen ilk teşvik tasarısı ile,
2020 yılının Mart ayında dolar geri döndü Bunun arkasındaki sebep, teşvikin riski artırmaya yardımcı olması
iştah ve güvenli liman para birimine olan talebin azalması.

Covid-19 piyasayı etkilemeye başladığında piyasadaki en büyük sorun, yatırımcıların güvenli liman statüsünden dolayı agresif bir şekilde doları satın alması, ciddi bir ABD doları kıtlığı olmasıydı.

Ancak, bu teşvik paketleri geldiğinde, dolarlar üzerindeki sert baskının hafiflemesi söz konusudur. Nakit talebindeki telaşın ardından, Federal Rezerv’in teşvik edici “büyük yardım paketi” sonrası Mart, doların büyük benzerlerine karşı kazanımlarının çoğunu geri çektiğini gördü.

Yeni Bir Durum

Dünyanın Covid-19 üzerindeki piyasa etkisini ele alma şekli, çok farklı şekilde
Mart 2020’de tepki geldi. Daha az panik ve korku tacirliği oldu ve piyasalar
bu belirsizlikle başa çıkma yeteneklerini gösterdiler.

USD için, para birimi gücünü ilkinden itibaren gösterdiği için de farklı bir alandır.
uyaran salınımı ve şimdi bir saniyenin ışığında küresel olarak güvenli bir sığınak olarak daha istikrarlı görünüyor.
USD’nin yeni teşvikle ayakta kalma yeteneği, Teşvik paketi göreceliğine bağlı olabilir.
Bu yüzden USD, Tüm pandemi boyunca sarsılmaz güç olarak karşımıza çıktı.

PrimeXBT Piyasa Analisti Kim Chua hakkında:

Kim Chua, Deutsche Bank, China Merchants Bank ve daha fazlası dahil olmak üzere önde gelen bankalara uzanan başarı geçmişine sahip kurumsal bir ticaret uzmanıdır. Chua daha sonra yedi yıl boyunca sürekli olarak üç haneli getiri sağlayan bir hedge fonu kurdu. Chua ayrıca, bilgilerini yeni nesil analistlere aktarmak için kendi özel ticaret müfredatını geliştiren bir eğitimcidir. Kim Chua, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarını yakından takip ediyor ve birbirinden çok farklı iki varlık sınıfı birleşmeye başladığında gelecekteki yatırım ve ticaret fırsatları bulmaya hevesli.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!