Çarşamba, Nisan 21, 2021

Potansiyel Getirisi Yüzde 22 Üzeri Olan 9 Hisse Senedi!

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında yükselişine devam etti ve 1118,70 seviyesini test etti. Ancak seans sonlarına doğru sert satışla karşılaşan BIST100 endeksi her ne kadar 1096,65’e geri çekilmiş olsa da toparlanmayı başardı ve günü %0,36 değer kazancıyla 1111,24 puanla kapattı. 50 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunmaya devam eden endekste 1122,00 bir sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1096,00’yı destek olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise, 7,50 direncini test etmeye devam ediyor. Dxy endeksinde görülen zayıf görünüm devam ettikçe kurda sıkışma görülmesi sürpriz olmayabilir. Bu durumda oluşan yükselen takoz formasyonunda 7,4780 desteğini yakından takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde formasyon hedefi olan 7,24-7,26 bandında geri çekilme hız kazanabilir. Olası yükselişlerde ise 7,53-7,54 bandı direnç olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Dün akşam Philadelphia’da ABC News kanalına konuşan Donald Trump, koronavirüs salgınıyla mücadelesine dair gelen soruları yanıtlarken aşının kısa zaman içinde dağıtıma hazır olabileceğini söyledi. Aşıya ulaşmanın haftalar kaldığını söyleyen Trump, 3- 4 hafta içinde hazır olabileceğini belirtti. Kasım’da ABD seçimleri olacağı göz önünde bulundurulursa bu tür söylemlerin arttığı görülebilir. Bu nedenle aşı ile ilgili diğer ülkelerin haberleri piyasalar üzerinde daha etkili olması muhtemel.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda öğleden sonra konut fiyat endeksi verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Euro Bölgesi ticaret dengesi verisi yayınlanacak. Önceki dönem 21,2mlr avro olan veride piyasa beklentisi 12,6mlr avro. Ardından ABD tarafında perakende satışlar ve akşam saatlerinde günün en önemli verisi Fed faiz kararını takip edeceğiz. Piyasa faizlerde herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini beklemekte.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları Fed’in faiz kararı öncesi açılışta karışık bir seyir izlemesi bekleniyor. Asya piyasaları da Japonya ticaret verilerindeki toparlanma beklentilerin üzerinde gerçekleşmesiyle karışık bir seyir izliyor. Amerika vadelilerinde ise dünkü seans kapanışı sonrası negatif hava hakim.

 EUR/USD ise, dar bantta dalgalanmaya devam ediyor. Dün 22 günlük hareketli ortalama üzerinde işlem gören paritede akşam saatlerinde geri çekilme görüldü. An itibariyle 1,1846’dan işlem gören parite akşam açıklanacak olan Fed kararına kadar yatay bir seyir izleyebilir. 1,1918’i direnç olarak izleyeceğimiz paritede 1,1829’da destek olarak takip edilebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺22.80
THYAO.IS₺11.10
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺17.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.65